Post dodany przez... on 25 sierpnia 2018

W styczniu 2018 roku zorganizowaliśmy pierwszy klimatyczny obóz w słonecznej Grecji. Za miejsce treningowe wybraliśmy Lutraki. To lokalizacja u podnóża gór Geranii, nad samym morzem, do którego można wskoczyć także zimą oraz nieopodal Kanału Korynckiego. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was tam ponownie! Wylot już 2 lutego!

Dlaczego Grecja?

Wyśmienita kuchnia, przepiękne góry schodzące wprost do Morza Śródziemnego, szlaki 2 kilometry od hotelu, tafla wody 50 metrów od drzwi pokoju, ośnieżone szczyty sięgające 2500 metrów n.p.m., na które patrzy się jedząc na śniadanie fetę, oliwki i grecki jogurt… Oprócz tego, że będziecie mogli sobie skrócić zimę i potrenować w cieplejszej pogodzie, będzie także okazja do przebiegnięcia się trasą legendarnego Spartathlonu, czyli najbardziej prestiżowego asfaltowego ultramaratonu w Europie. Tę biegową wycieczkę poprowadzi dla Was nasza trenerka i fizjoterapeutka Aleksandra Niwińska, która w 2017 roku pokonała 246,8 km z Aten do Sparty w nieco ponad 26 godzin i zajmując III miejsce.

Nasz obóz w Grecji to jedno wielkie urozmaicenie. Będą treningi asfaltowe, wycieczki po górskich szlakach, z których rozpościerają się spektakularne widoki,  po leśnych zagajnikach i gajach oliwnych, zbiegi, podejścia, szutry oraz treningi techniczne na nadmorskiej promenadzie. Masyw Geranii, przy którym będziemy mieszkali oferuje także łatwy technicznie i wymarzony do łamania tzw. „bariery prędkości” asfaltowy zbieg o długości ponad 6-kilometrów. Drogą praktycznie nigdy nie jeżdżą żadne samochody, gdyż prowadzi ona wyłącznie do grekokatolickiego klasztoru – monastyru. Zadowoleni będą zarówno Ci, którzy lubią górskie treningi, jak i Ci, którzy zdzierają buty na biegach asfaltowych.

Położenie, klimat, atrakcje

Miejscowość Lutraki usytuowana jest pomiędzy dwoma morzami – Egejskim i Jońskim, przy początku Półwyspu Peloponez, w promieniu kilkudziesięciu kilometrów jest wiele szczytów znacznie przekraczających 2000 metrów, a 2 km od miejscowości rozpoczyna się masyw Gerania z najwyższym szczytem 1351 m.n.p.m. Niech was to nie zmyli – góry wyrastają z nad morza, zatem przewyższenie jest niemal takie samo jak wysokości szczytów.

W porównaniu z Polską będzie tam przyjemnie i ciepło. W lutym średnia temperatura w cieniu to 13-15 stopni, a temperatura wody w morzu jest o kilka stopni wyższa. Zatem temperatura do biegania może być nawet o około 30 stopni wyższa niż o tej porze w naszym kraju. Będziecie mieli okazję w środku zimy zrzucić grube dresy oraz biegowe kurtki i poczuć się tak, jakby była wiosna. W słoneczny dzień biega się z krótkim rękawem a po trudach treningu można zregenerować się w morskiej wodzie. Dla bardziej ciepłolubnych mamy miłą wiadomość – Lutraki to miejscowości uzdrowiskowa z termalnymi źródłami, które wypływają do morza – są specjalne liny i pomosty przy brzegu, aby zażyć cieplejszej kąpieli.

Kilka kilometrów od Lutraki jest kolejna atrakcja turystyczna – Kanał Koryncki łączący wody morza Jońskiego z Egejskim. Przebiegając przez niego, można dostać się do starożytnej części miasta trasą wiodącą przez winnice i oliwne gaje. Nieco dalej na majestatycznym szczycie mieści się forteca Acrocorinth. Z kolei na północ od Lutraki znajduje się urokliwa laguna z licznymi ścieżkami biegowymi, a do tego na wyciągnięcie ręki góry Gerania. Czego chcieć więcej?

Plan zgrupowania

Obóz rozpoczniemy 2 lutego lądowaniem w Atenach, dojazdem do Lutraki (ok 1,5 godz.) i oczywiście treningiem. Później będziemy ćwiczyć 3 razy dziennie łącznie z rozruchem. Po „wybudzającym” treningu będzie bufet śniadaniowy, później wybierzemy się na długi, główny trening, gdzie postawimy na akcent wycieczki biegowej w górach lub długiego wybiegania. Po powrocie będziecie mieli czas wolny – na obiadokolację. Grecka kuchnia jest tak urozmaicona i tak pyszna, że postanowiliśmy Was nie ograniczać. W promieniu kilkudziesięciu metrów od hotelu znajdują się restauracje z bardzo przystępnymi cenami oferujące specjały kuchni śródziemnomorskiej. Próbujcie, smakujcie we własnym zakresie – tylko nie przesadzajcie z winem, bowiem będzie was czekać jeszcze trening uzupełniający w towarzystwie zachodzącego nad morzem słońca. 9 lutego rano wrócimy do Aten i odlecimy do Warszawy.

Zakwaterowanie i transport

Będziemy spać w hotelu Plaza w Lutraki. Prowadzony rodzinnie hotel zapewni Wam bufety z certyfikowanym greckim śniadaniem w formie szwedzkiego stołu, łazienki w pokojach 2 i 3 osobowych. Za dodatkową opłatą w wysokości 90 euro będzie możliwość zakwaterowania się w pokoju jednoosobowym.

Tutaj więcej o hotelu —> http://www.loutrakiplaza.gr/

Termin

Do Aten przylecimy samolotem rejsowym greckich linii lotniczych z posiłkami oraz napojami na pokładzie w cenie biletu, z bagażem rejestrowanym  do 23 kg oraz bagażem podręcznym. Wylot  z lotniska Chopina w Warszawie nastąpi 2 lutego w godzinach przedpołudniowych, powrót 9 lutego również przed południem.

Prowadzący

W zależności od frekwencji nasze zgrupowanie poprowadzi dwóch bądź trzech trenerów. Aleksandra Niwińska – wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym oraz 3. zawodniczka Spartathlonu 2017, magister fizjoterapii. Maciej Żukiewicz oraz Patryk Aid – twórcy projektu Obozy Górskie, trenerzy amatorów, byli zawodnicy a obecnie ścigający się na trasach górskich i asfaltowych w biegach masowych. Maciej organizuje także wspólnie z Bieganie.pl wyjazdy na Dziki Zachód, gdzie uczestnicy biegają po tamtejszych Parkach Narodowych, był reprezentantem Polski do lat 18 w sztafecie 4×400 metrów, wielokrotnie w pierwszej czwórce mistrzostw kraju. Patryk to synonim kozicy górskiej, przebiegł każdy polski górski szlak, eksplorował licznie ścieżki w Europie, także Lutraki. Wygrał UltraRoztocze, był II na Chudym Wawrzyńcu, III na Rzeźniku Ultra. Ma niespożyte siły na treningach a jego humor rozbawi Was do łez. Możecie być pewni, że będzie profesjonalnie oraz zabawnie jednocześnie. Minimum teorii i maksimum przygody!

Cena

2499 zł brutto

Dla osób, które były już z nami w Grecji – 150 zł rabatu

W cenie wyjazdu:

 • Bezpośredni lot Warszawa – Ateny – Warszawa
 • Bagaż rejestrowany 23 kg + bagaż podręczny
 • Opieka trenerska
 • Opieka fizjoterapeutyczna
 • 7-dniowe zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych w hotelu Plaza w Lutraki ze śniadaniem w formie bufetu szwedzkiego
 • Grecka opłata turystyczna
 • Ubezpieczenie turystyczne NNW
 • Transport z lotniska oraz na lotnisko w Atenach

Terminy i dane do płatności:
Zadatek – 1199 zł – jak najszybciej po zapisaniu się – wówczas miejsce jest zagwarantowane
II rata – 1299 zł do 15.01.2018
W tytule przelewu – Trening biegowy – Grecja
Numer konta: mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770
Obozy Górskie sp. z.o.o.
Ul. Śląska 8a 05-870 Błonie
NIP – 1182156428
KRS – 0000700544

Opcja dodatkowa:
90 euro za pokój jednoosobowy
Zapisy:
obozygorskie@gmail.com

Opublikowany w... Obozy 2019

Komentarze

 1. Anatol4445
  30 listopada 2018

  Odpowiedź

  Szczerze polecam! To najlepsza rzecz jaka mnie ostatnio spotkała.

Pozostaw wiadomość

*