Post dodany przez... on 15 lutego 2018

Północna Afryka. Maroko. Góry Atlas. Najwyższe pasmo na Czarnym Lądzie. Rozciąga się na przestrzeni ponad 2000 km od wybrzeży Oceanu Atlantyckiego po Zatokę Kabiską na Morzu Śródziemnym. Znajduje się na terytorium trzech państw: Maroka, Algierii oraz Tunezji. To właśnie w tym legendarnym paśmie górskim króluje Jbel Toubkal, który wznosi się na 4167 m.n.p.m.

Scenariusz przygody

Wyprawę zaczniemy od Marrakeszu. Czerwone Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji. Wąskie i kręte uliczki miejscowych bazarów, oprócz zwykłych pamiątek, oferują niepowtarzalne rękodzieła tworzone w tym miejscu od kilku pokoleń. Ale wzrok to nie jedyny zmysł, który nacieszycie. Ilość przeplatających się zapachów, przypraw, oliwy, naturalnych kosmetyków, herbaty, ziół czy owoców spowoduje, że kierunek obierzecie ufając powonieniu. Jedną z największych atrakcji Marrakeszu jest wieczorny targ kulinarny na Jemaa El Fna. To właśnie tam będziecie mogli spróbować najwspanialszych specjałów kuchni Maghrebu.

Na szczyt Jbel Toubkal prowadzi kilkunastokilometrowy szlak z miejscowości Imlil. Tę berberyjską miejscowość porównać można do nepalskiego Namcze Bazar. To właśnie tutaj mieszkają miejscowi przewodnicy, a na każdym rogu można zakupić nowy lub używany sprzęt górski. Buty, kurtki, narty, raki czy czekany. Jednym słowem kolekcja „All Season”.

Po zejściu czeka nas kolejny nocleg i wolny czas w schronisku. Można będzie go wykorzystać do zrobienie pamiątkowych zdjęć lub wszelkiej formy relaksu w niepowtarzalnej scenerii górskiej. Nazajutrz po zejściu z gór wrócimy do Marrakeszu, gdzie spożyjemy pożegnalną kolacje
i wspólnie, miło spędzimy wieczór.

Dlaczego warto jechać z nami?

Liderem wyprawy będzie Patryk Aid. Współtwórca i trener w firmie Obozy Górskie. Na co dzień biegacz górski, ultramaratończyk. Ale przede wszystkim wielki miłośnik gór i podróży. Od najmłodszych lat eksplorował i zdobywał szczyty Atlasu. Jako, że ma algierskie pochodzenie doskonale zna kulturę i zwyczaje miejscowej ludności. Oprócz samej górskiej wyrypy postara się zaciekawić Was swoją wiedzą na temat tej magicznej krainy. Wyprawę pod kątem technicznym wspierał będzie Boualem Aid. Algierczyk, absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który przez lata mieszkał w Marrakeszu. Jego znajomość języków i miejscowej ludności usprawni przebieg wyjazdu.

Szczegóły wyjazdu

Termin

3.10.2018 – środa – rozpoczęcie wyjazdu, zbiórka uczestników w Marrakeszu
7.10.2018 – niedziela – zakończenie wyjazdu w Marrakeszu

WAŻNE – będziemy na Ciebie czekać na miejscu, dopasuj lot do swoich potrzeb. Pomożemy w wyborze odpowiedniego połączenia.

W cenie wyjazdu

 • opieka trenera, przewodnika oraz opiekuna technicznego-tłumacza
 • specjalistyczne ubezpieczenie wysokogórskie AlpenVerein z imienną kartą uprawniającą do wielu zniżek na całym świecie
 • noclegi w hotelach w Marrakeszu oraz wysokogórskim schroniskach pod szczytem
 • Wyżywienie, woda, wyborna herbata marokańska
 • przejazdy taksówkami
 • pomoc w wyszukiwaniu połączenia lotniczego

Dodatkowo

Uczestnicy mogą liczyć na wysokiej jakości odzież testową firmy X-Bionic oraz zniżki u wszystkich partnerów ObozyGórskie.pl

Cena

700 zł zadatku płatne jak najszybciej po zapisaniu się

200 euro – płatne na miejscu

Dane do przelewu

Obozy Górskie sp.z.o.o

mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770

Tytułem – „Trening w Maroko”

Zapisy – obozygorskie@gmail.com

*ilość miejsc ograniczona, o miejscu decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat

Opublikowany w... Obozy 2018

Komentarze

 1. Waldek piątek
  1 czerwca 2018

  Odpowiedź

  Witam
  Skąd jest wyjazd i jaka cena ?

  • Maciej Żukiewicz
   1 czerwca 2018

   Odpowiedź

   Cena wynosi 700 zł zaliczki plus 200 euro płatne na miejscu.

   Dojazd jest we własnym zakresie. Czekamy 3 października w Marrakeszu na całą grupę. Szczegóły w ogłoszeniu.