Post dodany przez... on 16 października 2020

Jest takie pytanie, które pada zawsze na koniec roku – „Co robicie na Sylwestra?” Odpowiedzi bywają różne, ale często wkrada się już znużenie. Znów na rynek i stanie na mrozie? A może „Sylwester z Jedynką”, lub prywatka przy której trzeba się narobić? Dlatego proponujemy Wam ciekawą biegową alternatywę. Wyjazd do kwatery głównej Obozów Górskich – Kubiesówki w Beskidzie Żywieckim!

W Polsce jest z pewnością wiele ciekawych miejsc, aby spędzić tę „wyjątkową noc”. Wytworne sale z wykwintnymi potrawami, szykowne stroje i wypastowane buty – tak można, ale czy trzeba? Styl Obozów Górskich to zintegrowana grupa, często ubłocony dres, domowe jedzenie, wyrypy na szlakach, zero tabelek i wykresów, slajdów, ale gawędy i wieczorne opowieści na zapiecku, oparte na doświadczeniach i prawdziwych historiach, to także słuchanie waszych opowieści i nauka od Was samych. Całość spina solidna dawka dobrego humoru, która będzie unosić się w powietrzu przez całe zgrupowanie. Takie będzie też nasze sylwestrowe zgrupowanie. Potrenujemy, spokojnie porozmawiamy, zamiast przekrzykiwać się na internetowych forach, pobawimy się, smacznie zjemy, poopowiadamy kawały przy ognisku, a gdy będzie biało chętni będą mogli zażyć emocjonujących zjazdów na jabłuszkach.

Jeśli byłeś już na Kubiesówce, nie musisz czytać tego akapitu, ale jeśli chcesz jechać pierwszy raz – przeczytaj uważnie 🙂

Poznaliśmy to miejsce dobrze ponad dekadę temu i wiecie co? Byliśmy przerażeni! Nie tego się spodziewaliście na wstępie? My też nie. Torby pełne ubrań i marsz pod niekończącą się górę. Wniesienie tam solidnego bagażu to naprawdę mocny trening, zwłaszcza kiedy idziesz w nieznane. Po dotarciu upragniony szczyt, próżno szukać pokojów z telewizorami. Można powiedzieć, że cywilizację zostawia się na dole i tam zostawia się również wszelkie problemy, które człowieka rozpraszają. Początkowo jako nastoletni lekkoatleci tego nie zauważyliśmy, jednak zaczęliśmy doceniać z każdym dniem. Jest naprawdę ciężko. Chcesz iść do sklepu? Droga wolna – zaserwujesz sobie 40-minutowy trening siły biegowej. Pragniesz rozrywki? Jakiś serial? Schodzisz na stołówkę i raczysz się gawędą niczym w średniowiecznej karczmie. Integrujesz się, poznajesz, odrywasz się od komórki i zaczynasz… żyć. Rano budzi Cię zapach jajecznicy od „szczęśliwych kurek” jak mawia o nich gospodyni Pani Teresa Komorek. Każdy posiłek jest ucztą. Możesz być pewny, że niczego Ci nie zabraknie. Nie będziesz chodził głodny niezależnie czy jesz mięso czy interesują Cię wyłącznie roślinki – dostaniesz obiad jak u mamy, popijesz to wszystko babcinym kompotem a potem? A potem wyjdziesz na trening, całą bandą jak za dawnych czasów na osiedlu. Szlaki są puste, zarezerwowane dla nas, na wyciągnięcie ręki, tuż przy naszych klimatycznym schronisku. Nic tylko wyjść na niezapomnianą wyrypę w pięknych okolicznościach przyrody! Rozmarzyliście się trochę? Poczuliście klimat? Czas teraz na garść szczegółowych informacji o naszym sylwestrowym zgrupowaniu.

Miejsce

Prywatne schronisko Kubiesówka położone jest na wysokości 868 m.n.p.m. nieopodal wsi Glinka-Ujsoły w Beskidzie Żywieckim. Nasi prowadzący odbywali już w tym miejscu zarówno zgrupowania letnie jak i zimowe oraz wykuwali tutaj formę jeszcze w czasach juniorskich. Znają każdy tutejszy szlak jak własną kieszeń. Przyszykujcie się na dość wymagające treningi, jednak nie obawiajcie się. Przełom roku, to tak naprawdę dopiero początek przygotowań do sezonu. Dominować będą spokojne wysiłki. Naszym priorytetem jest zdrowe i przede wszystkim bezpieczne bieganie prowadzące do prawidłowego rozwoju sportowego. Oprócz treningów w górach będziemy mieć do dyspozycji szkolną salę gimnastyczną w Ujsołach na treningi uzupełniające lub też kubiesówkową izbę – wszystko w zależności od obowiązujących obostrzeń w związku z COVID-19. Sala jest bowiem własnością szkoły.

Więcej o miejscu –> KUBIESÓWKA

Wyżywienie i pokoje

W cenie pobytu są trzy posiłki dziennie. Domowe, swojskie, pyszne. Zarówno mięsne jak i wegetariańskie po wcześniejszym zgłoszeniu. Jeśli chcecie sobie to najpierw wyobrazić – wygląda to tak – raz w życiu warto zjeść w restauracji z gwiazdką Michelin, jednak na co dzień wolelibyście, aby czekał na Was obiad Pani Tereski. Będziemy zakwaterowani w schludnych i czystych pokojach schroniskowych 2-4 osobowych (dostosujemy się do wymogów sanitarnych obowiązujących w danym momencie).

Termin

30.12.2020 – 3.01.2021

W cenie zgrupowania:

– zakwaterowanie i 3 posiłki dziennie
– opieka trenerska
– ognisko sylwestrowe                                                                                                                                                                              – wieczorne przekąski w sylwestrową noc
– opłata turystyczna
– sala gimnastyczna oraz sprzęt sportowy                                                                                                                                           – transport bagaży na szczyt (dla chętnych lub spóźnialskich samodzielne wnoszenie)

Dla kogo jest obóz?

Nie musisz być górskim biegaczem, startować w górskich biegach ultra, czy też krótszych. Większość naszych uczestników to amatorzy biegów ulicznych, na obozie zawsze jest zróżnicowany poziom od początkujących biegających 3 razy w tygodniu po około 10-12 km po osoby trenujące poważniej, startuje w maratonach i ultra. Pamiętajcie jednak, że to będzie okres wprowadzający po listopadowym odpoczynku po sezonie, miejcie na uwadze również to, że dzielimy uczestników na podgrupy, w których trenujemy i dostosuwujemy, zmieniamy obciążenia na bieżąco.

Organizatorzy:

Maciej Żukiewicz –  z zawodu magister dziennikarstwa, swoją karierę zaczynał w TVP Sport, współtworzył program „Biegajmy razem” razem z ikoną polskiego maratonu, Jerzym Skarżyńskim. Zawsze ciągnęło go, jednak do biegania. W latach szkolnych trenował na bieżni lekkoatletycznej specjalizując się w biegu na 400 metrów, był reprezentantem Polski do lat 18. Obecnie jako instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zajmuje się szkoleniem amatorów, w tym od 2015 roku także Aleksandry Niwińskiej (prywatnie żony) wielokrotnej medalistki MŚ i ME w biegach 24-godzinnych. Za swoje wyniki został dwukrotnie nagrodzony przez Ministra Sportu. Jest także trenerem amatorskiej grupy Ożarów Mazowiecki Biega i Stare Babice Biegają oraz ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, na której stronie internetowej udziela cennych rad w swoich tekstach poradnikowych. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał także w przychodni „Fimedica”, gdzie prowadził autorskie personalne zajęcia „Biegaj Zdrowo”. Współautor projektu ObozyGórskie.pl.

Patryk Aid –  były lekkoatleta klubu UKS Kusy Warszawa i Polonia Warszawa na dystansach średnich ( 800 i 1500 m.), podczas której uzyskiwał wyniki zaliczające się do ścisłej czołówki ogólnopolskich tabel kategoriach wiekowych. W 2013 roku wraz z kolegami z uczelnianego AZS zdobył drużynowo II miejsce, podczas Akademickiego Pucharu Polski na dystansie półmaratońskim w Pile. Ma także liczne sukcesy w biegach górskich. Zwyciężył w biegu UltraRoztocze, był drugi w Chudym Wawrzyńcu, oraz podczas Łemkowyna 48. Na asfalcie potrafi przebiec 100 km w 8 godzin i 20 minut! Wraz z Maciejem Żukiewiczem rozwija projekt treningowy ObozyGórskie.pl, organizuje obozy oraz pracuje jako trener personalny.

Cena i dane do przelewu:

Uczestnik zgrupowania – 999 zł
Osoba towarzysząca – 799 zł
Wpłata zadatku – 400 zł po zapisaniu się
Całość kwoty – do 15 grudnia
W tytule przelewu – Trening biegowy – Beskidy
Numer konta: mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770
*W przypadku rezygnacji zadatek nie zostanie zwrócony, jednak w przypadku nieodbycia się obozu organizator zgodnie z obowiązującym prawem oddaje dwukrotność wpłaconej kwoty.

Dane do kontaktu:

Organizatorem obozów jest firma Obozy Górskie sp. z.o.o.
NIP – 1182156428
05-870 Błonie ul. Śląska 8a
Maciej Żukiewicz – 510 186 108
Patryk Aid – 518 130 066
E-mail – obozygorskie@gmail.com

UWAGA! WAŻNE! W przypadku kwarantanny, zakażenia koronowirusem bądź podejrzenia choroby uczestnika a także wprowadzonych obostrzeń tuż przed zgrupowaniem – organizator oddaje 100% wpłaconej kwoty.

Opublikowany w... Obozy 2018, Obozy 2019, Obozy 2021

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*