Post dodany przez... on 20 września 2020

Z reguły o tej porze roku myślimy już o wyjazdach klimatycznych w tzw. ciepłe kraje. Jednak ten rok jest inny niż wszystkie, dlatego postanowili zostać w polskich Tatrach i odwiedzić szlaki, które latem są niezwykle zatłoczone! Zapraszamy do naszej lokalizacji w Kościelisku w dniach 7-11 listopada. Czas na garść szczegółów.

Podejścia i zbiegi, zaznajomienie się ze specyfiką poszczególnych szlaków oraz bezcenne  górskie i treningowe porady, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, do tego lekkoatletyczne oko, które przyjrzy się waszej technice biegu – to wszystko czeka Was na naszym tatrzańskim zgrupowaniu. Będziecie mieli okazje pobiegać po górach, ale także popracować nad siłą i ogólną sprawnością na sali gimnastycznej.

TAK BIEGALIŚMY W SEZONIE 2019

Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących naszego zgrupowania.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziemy mieszkać z dala od ulicznego zgiełku i zatłoczonego Zakopanego, w  ośrodku Willa Stella w Kościelisku nieopodal ośrodka biathlonowego Kościelisko-Kiry i wejścia do Doliny Kościelskiej. Do waszej dyspozycji będą 2-3 4-osobowe z łazienkami w pokoju, bądź aneksie (2-3 pokoje). Willa będzie do naszej wyłącznej dyspozycji, nie będzie gości z zewnątrz. Kuchnia zadba także o Wasze żołądki. Śniadania serwowane będą w postaci szwedzkiego stołu z możliwością zabrania prowiantu na szlak. Po długim i wyczerpującym napieraniu i zbieganiu na stole będzie na was czekać obfita obiadokolacja  z przekąskami.

Stan epidemii

Pamiętajmy, że wciąż żyjemy w nowej rzeczywistości z koronawirusem w tle. W związku z tym zagrożeniem w przypadku podejrzenia zakażenia, kwarantanny, bądź też wcześniejszych objawów chorobowych opłata za obóz lub też opłata rezerwacyjna zostanie zwrócona w całości, gdyż jest to sytuacja wyjątkowa a zgłoszenie tego faktu przed przyjazdem uchroni pozostałych uczestników przed ewentualnym zakażeniem. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i nie narażać niepotrzebnie siebie i innych.

Poziom zaawansowania

Będziemy się dzielić na dwie grupy zaawansowania. Wychodzić, wyjeżdżać o różnych porach i na różne trasy. Pamiętajcie, jednak, że to są to Tatry i trzeba prezentować odpowiednie przygotowanie fizyczne, aby przebywanie w górach na wycieczkach marszobiegowych 12-20 kilometrowych nie stanowiło trudności. Jeżeli chcecie dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, zachęcamy do współpracy z nami w formie on-line.

Nie musicie oczywiście biegać 40 minut na 10 km czy 1:30 w półmaratonie. Chodzi bardziej o czas jaki potraficie spędzić w wysiłku tlenowym. Jeżeli dystanse rzędu 20-25 kilometrów nie stanowią dla Was problemu (po płaskim) – poradzicie sobie. Jeżeli obawiacie się o swój poziom sportowy, polecamy napisać lub zadzwonić do nas wówczas rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Trasy

Wiele będzie zależeć od pogody jak to zwykle w górach. W przypadku bardziej zimowej pogody nie będziemy wykraczać poza piętro kosodrzewiny, zatem wysokością graniczną będą okolice 1600-1700 metrów. Dodatkowo odwiedzimy Dolinę 5 Stawów Polskich, która kojarzy się z tłumem turystów w wakacje, a o tej porze roku będzie tam po prostu luźniej, podobnie jeśli chodzi o biegowy szlak na Morskie Oko, czy też przy dobrej pogodzie – Czarny Staw Gąsienicowy i Czarny Staw po Rysami. Jedno jest pewne – kilometrów w górskim terenie nie zabranie.

Termin wyjazdu

7-11 listopada

Organizatorzy zgrupowania

Maciej Żukiewicz –  z zawodu magister dziennikarstwa, swoją karierę zaczynał w TVP Sport, współtworzył program „Biegajmy razem” razem z ikoną polskiego maratonu, Jerzym Skarżyńskim. Zawsze ciągnęło go, jednak do biegania. W latach szkolnych trenował na bieżni lekkoatletycznej specjalizując się w biegu na 400 metrów, był reprezentantem Polski do lat 18. Obecnie jako instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zajmuje się szkoleniem amatorów, w tym od 2015 roku także Aleksandry Niwińskiej (prywatnie żony) wielokrotnej medalistki MŚ i ME w biegach 24-godzinnych. Od 5 lat prowadzi zajęcia w klubie LKS „Olymp” Błonie, jest także trenerem amatorskiej grupy Ożarów Mazowiecki Biega oraz ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, na której stronie internetowej udziela cennych rad w swoich tekstach poradnikowych. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał także w przychodni „Fimedica”, gdzie prowadził autorskie personalne zajęcia „Biegaj Zdrowo”. Współautor projektu ObozyGórskie.pl.

Patryk Aid –  były lekkoatleta klubu UKS Kusy Warszawa i Polonia Warszawa na dystansach średnich ( 800 i 1500 m.), podczas której uzyskiwał wyniki zaliczające się do ścisłej czołówki ogólnopolskich tabel kategoriach wiekowych. W 2013 roku wraz z kolegami z uczelnianego AZS zdobył drużynowo II miejsce, podczas Akademickiego Pucharu Polski na dystansie półmaratońskim w Pile. Ma także liczne sukcesy w biegach górskich. Zwyciężył w biegu UltraRoztocze, był drugi w Chudym Wawrzyńcu, oraz podczas Łemkowyna 48. Na asfalcie potrafi przebiec 100 km w 8 godzin i 20 minut! Wraz z Maciejem Żukiewiczem rozwija projekt treningowy ObozyGórskie.pl, organizuje obozy oraz pracuje jako trener personalny.

Przykładowy program dnia

Godz. 8:00 – śniadanie

9:30-14:00 – I trening główny na górskich szlakach

16:00 – obiadokolacja

18:00 – II trening uzupełniający na sali gimnastycznej

20:00 – dyskusje i konsultacje

22:00 – wypoczynek

ZAPISY

obozygorskie@gmail.com

telefon kontaktowy do organizatorów

Maciej – 510 186 108

Patryk – 518 130 066

Cena obozu 

999 złotych brutto

Cena wyjazdu zawiera:

– zakwaterowanie i wyżywienie składające się ze śniadań i obiadokolacji

– treningi na sali gimnastycznej

– korzystanie z gum oporowych/piłek lekarskich

– profesjonalną opiekę trenerską

–  bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

– ognisko/grill na koniec zgrupowanie

-płatne parkingi przy bardziej oddalonych szlakach

Ponadto będziecie mogli także darmowo przetestować profesjonalną odzież firmy X-bionic

Zadatek w wysokości – 400 złotych należy wpłacić jak najszybciej po zapisaniu się, zagwarantuje to pewne miejsce na zgrupowaniu.

Resztę kwoty do 31 października 2020 roku

Dane do przelewu

Obozy Górskie sp. z.o.o. 

Tytułem – Trening biegowy Tatry

Numer kontamBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

05-870 Błonie ul. Śląska 8a

Do zobaczenia w Tatrach!

Opublikowany w... Obozy 2020

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*