Post dodany przez... on 11 maja 2021

Od 3 lat, każdej jesieni naszym celem było podróży Królestwo Maroka. Do tej pory zdobywaliśmy najwyższy szczyt północnej Afryki – Jbel Toubka 4167 m.n.p.m. W 2020 roku nie udało się zrealizować planów z uwagi na pandemię COVID-19. Kolejny rok, to kolejna szansa –  chcemy pokazać wam dużo skarbów tego rejonu! Oprócz potężnych Gór Atlas, będziecie mieli okazje biegać po pustyni, w potężnych kanionach lub wbiec na malownicze wydmy piaszczystej Sahary. Cały wyjazd zostanie okraszony, pyszną lokalna kuchnią z której słynie Maroko!

Jesteście ciekawi jak będzie wyglądać nasza biegowa podróż? Czas na więcej szczegółów! Zazwyczaj nasze obozy polegają na tym, iż jesteśmy z koszarowani w jednym rejonie i trenujemy na górskich szlakach. Wyjątek stanowił wyjazd na tereny Stanów Zjednoczonych, gdzie przemieszczając się po tym gigantycznym terenie autami, eksplorowaliśmy w biegowej formie szlaki tamtejszych Parków Narodowych. Teraz chcemy zaprosić Was na podobną przygodę do Królestwa Maroka. Góry, pustynie, wydmy oraz urokliwe kaniony czekają aż postawicie na nich swoją biegową stopę! Oto, co będziemy zwiedzać!

Plan wyjazdu:

Zaczynamy od Marrakeszu, w którym przesiadamy się do samochodów i ruszamy na południe kraju do miejscowości Warzazat, leżącej między Atlasem, a pustynnym płaskowyżem. Stamtąd ruszymy zaliczyć pierwszą atrakcję – Oaze Fint, znajdującą się pośrodku pobliskiej pustyni kamienistej tzw. Hamady. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w okolicach Warzazat kręcono sceny do wielkich produkcji Hollywoodzkich m.in. „Gladiatora”.

Kolejnym punktem naszej przygody będzie Kanion Dades, w którym oprócz dobrego biegania górskiego, zobaczycie niesamowitą formacje skalną, nazwaną przez miejscowych „Małpimi Palcami”. Cała wycieczka biegowa zostanie przeprowadzona na wysokości przekraczającej 1500 m.n.p.m! Po biegowej części dnia, udamy się na nocleg do miejscowości Tinghir.

Następnym punktem na naszej liście będzie kolejny monumentalny Kanion Todra. Tam będzie czekał na nas górski, kilkunastokilometrowy szlak, który w najwyższym punkcie osiągać będzie prawie 2 tys. m.n.p.m, i który zakończony jest pomiędzy wysokimi ścianami kanionu. Podczas górskiej wycieczki biegowej będziemy mieli możliwość zobaczyć jak wygląda wioska nomadów, którzy żyją w wykutych w skale jaskiniach.

 

Po opuszczeniu Tinghiru, zmierzamy prosto do serca Sahary. Naszym kolejnym przystankiem będzie Merzouga nieopodal granicy z Algierią. To wrota do pełnego piaszczystych wydm Ergu Chebbi. Najwyższe z nich sięgają wysokością nawet 350m! Na własnej skórze przekonacie się z czym borykają się uczestnicy pustynnego biegu etapowego Marathon Des Sables.

Zabierzecie stamtąd niesamowite wspomnienia i setki wspaniałych zdjęć! Merzouga będzie ostatnim przystankiem na naszym górsko – pustynnym szlaku. Po przygodzie na Ergu Chebbi pokierujemy się w stronę Marrakeszu. Ale to nie koniec atrakcji! Po kilku dniach intensywnego biegania będzie możliwość na spokojnie zapoznać się z marokańską kulturą i zrobić trochę pamiątkowych zakupów. Berberyjski suk w Marrakeszu oprócz jedzenia oferuję całą masę ręcznie robionych produktów, tradycyjnych dla tej części Afryki.

Przed wylotem spędzimy jeszcze spokojny dzień kilkadziesiąt kilometrów od Marrakeszu przy wodospadach Ourika. Będzie możliwość pobiegać po okolicznych górach lub spędzić czas relaksując się przy wodospadach. Wyjazd zakończymy wspólną kolacją w szalonym Marrakeszu!

Słowo o pogodzie

W miejscach, w których będziemy dominuje klimat pustynny, suchy. W październiku temperatury oscylują w granicach 30-33 stopni, co w połączeniu z bardzo suchym powietrzem obniża temperaturę odczuwalną o kilka stopni. W miejscach położonych powyżej 1700-1900 metrów temperatura może oscylować  w okolicach 25-26 stopni. Szanse na opady deszczu są iluzoryczne, możecie za to liczyć na pogodne noce przy których na pustyni będzie można podziwiać rozgwieżdżone niebo.

Dla kogo jest wyjazd?

Bieganie będzie naszą formą przemieszczania się i szybszego zwiedzenia oraz eksploracji terenu. Tempo wycieczek nie będzie intensywne, jednak trzeba być przygotowanym na pokonywanie kilkunastu kilometrów dziennie, zdarzą się też wycieczki przekraczające 20 kilometrów w formie marszobiegów. Jeżeli wysiłek w górskim terenie nie jest Ci obcy, lub startowałeś na asfalcie w biegach półmaratońskich i maratońskich oraz trenujesz regularnie kilka razy w tygodniu – spokojnie sobie poradzisz. Nie musisz być szybkim biegaczem, najważniejsze jest bowiem to, abyś wytrzymał codzienny wysiłek i cieszył się w pełni walorami wyjazdu.

Termin wyjazdu – 2.10-9.10.2021

Cena – 2599 zł + bilet lotniczy (ok.1000 zł)

Terminy płatności:

Zadatek w wysokości 1000 zł należy wpłacić po zapisaniu się tytułem – „Zadatek obóz Maroko imię i nazwisko” na numer konta mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

Resztę kwoty  tj. 1599 zł należy wpłacić do 10 września 2021 roku.

WAŻNE – Organizatorem wyjazdu jest firma Obozy Górskie sp. z.oo. Zgodnie z obowiązującym prawem posiadamy gwarant ubezpieczeniowy jako pośrednik turystyczny oraz nasi klienci są objęci opieką Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

W cenę wyjazdu wchodzi:

  • opieka trenera-przewodnika
  •  wynajem aut oraz paliwo
  •  noclegi ze śniadaniami w hotelach i riadach
  •  ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  •  podstawowe ubezpieczenie zdrowotne
  •  sprzęt testowy firmy  Xbionic oraz zniżka na zakup
  •  zniżka na zakup obuwia Altra
  •  zniżka na zakup żeli i odżywek od Agisko Polska

*Uwaga! Bilet lotniczy kupujemy we własnym zakresie, rekomendowane połączenie Warszawa Chopin – Marrakesz. W przypadku wylotu z innego miasta jednego z uczestników wyznaczymy także miejsce zbiórki w Marrakeszu.

ZAPISY – mailowo – obozygorskie@gmail.com

Dodatkowe informacje – Patryk 518 -130-066

Zgrupowanie poprowadzą  trenerzy Patryk Aid i Maciej Żukiewicz.

 

 

Opublikowany w... Obozy 2021

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*