Post dodany przez... on 12 grudnia 2023

Saharyjski krajobraz w Algierii

Po raz kolejny za cel obieramy północną Afrykę. Po pięciu wyjazdach do Królestwa Maroka przyszedł czas na Algierię. Nasz plan to trekking przez najbardziej spektakularne tereny Sahary.


Łuk skalny w parku narodowym

Będzie to obóz inny niż wszystkie dotychczasowe. Przenosimy się do samego serca tajemniczej i majestatycznej Sahary. W tereny, gdzie mieszkają i zarządzają rdzenni  saharyjscy Berberowie – Tuaregowie. Będzie to obszar potężnego parku narodowego Tassili N’Ajjer.

Saharyjskie wydmy

Pod ich opieką spędzimy tydzień pośród piasków, skał, kanionów oraz wielu naturalnych i majestatycznych skarbów największej pustyni świata. Nasza podróż będzie poprowadzona szlakami, których próżno szukać na mapie. Są znane tylko lokalnym przewodnikom, którzy w ciągu tych dni pokażą nam, najbardziej spektakularne miejsca swojej pustynnej ojczyzny. Między kolejnymi punktami naszej podróży, będziemy przemieszczać się samochodami terenowymi, spać będziemy w namiotach pod rozgwieżdżonym niebem, a 3 posiłki dziennie będą gotowane i przygotowywane przez naszych tuareskich przewodników. Codziennie spędzimy kilka godzin na trekkingu, eksplorując okolicę. Jeśli byliście w harcerstwie, to przypomnicie sobie ten obozowy klimat! Zamiast lasu będą wydmy i oazy. Przy tym wszystkim nocą, czeka na nas zapierający dech w piersiach widok nieba i gwiazd, który nad pustkowiem jest wyjątkowo intensywny. Oprócz skarbów stworzonych czysto przez naturę, będziemy mieli okazję zobaczyć prehistoryczne malowidła skalne, stworzone przez rdzenną ludność tych terenów w okresie Neolitu. Najstarsze datuje się na ok. 12 tys. lat!

Cały sprzęt zapewniają nasi gospodarze w Algierii. My musimy zabrać niezbędną odzież
i przydatne drobiazgi, o których będziemy Was informować. Jedyną dodatkową kwestią urzędową, która jest wymagana to przesłanie danych do wizy turystycznej, opłacanej w dniu przylotu do Algierii.


Ramowy plan podróży

17.10.2024 – Wylot z Warszawy do Algieru (przesiadka we Frankfurcie) 
tego samego dnia – w Algierze. Później przesiadka do samolotu lokalnych linii lotniczych i lot do Djanet.

18.10 – 25.10 dotarcie na pustynię. Wyjazd autami 4×4 na eksplorację Saharę z naszymi tuareskimi przewodnikami. Pętle zaczynamy i kończymy w Djanet, ostatnim miasteczku z lotniskiem skąd wracamy do Algieru samolotem dnia 25.10.

26.10.2024 – Lot do Warszawy z Algieru

SKŁAD EKIPY PROWADZĄCEJ:

Patryk. fot. (Aneta Mikulska/Patrzę Kadrami)

PATRYK AID – współtwórca firmy Obozy Górskie. Biegający podróżnik. Entuzjasta  przygód w górach, pustyni i puszczy. Od lat z Maciejem organizuje obozy od Ameryki, przez Afrykę, po Kaukaz. Urodzony w Warszawie półkrwi Algierczyk berberyjskiego pochodzenia. Od 7 lat przewodzi wyjazdom do Maroka, a sąsiednią Algierię odwiedza już od podstawówki.

Maciej (fot. Aneta Mikulska/Patrzę Kadrami)

MACIEJ ŻUKIEWICZ – człowiek orkiestra. Sportowiec, trener, organizator, publicysta. Kiedyś otarł się o kadrę Polski jako zawodnik, aktualnie realizuje się z sukcesami, jako trener biegów ultra 24h. Solidny zawodnik biegów długodystansowych. Inicjator i pomysłodawca obozów w USA. Wspólnie z Patrykiem realizują się w pracy trenerskiej i jako organizatorzy wypraw do najpiękniejszych zakątków Polski i świata. Łącznie zorganizowali już ponad 60 takich wyjazdów.

GOŚĆ SPECJALNY
Boualem Aid – Tata Patryka. Algierczyk, który przyjechał do Polski studiować na warszawskiej AWF. Będzie pomagał nam jako tłumacz i koordynator podczas wyjazdu. Zna aż 5 języków i będzie niezwykle pomocny w kontaktach z lokalną ludnością.

Cena, płatności, zapisy:

Koszt biletu Warszawa-Algier płatny niezwłocznie po zapisaniu się – 1300 zł (+100-200 zł w przypadku późnego zapisu)

2100 zł – zadatek płatny do 1 maja 2024 roku tytułem – „Trekking Algieria imię i nazwisko”

Dane do przelewu:

Numer kontamBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

05-870 Błonie ul. Śląska 8a Obozy Górskie sp.z.o.o

1000 euro – płatne gotówką na miejscu

Zapis na obóz – mailowo obozygorskie@gmail.com po wysłaniu przelewu na kwotę 1300 zł na zakup biletu

Kontakt

Kierownik obozu – Patryk Aid – 518130066

Maciej Żukiewicz – 510186108

W cenie wyjazdu:

Lot – Warszawa – Algier – Warszawa

Lot lokalny – Algier – Djanet

Transport autami 4×4 podczas całego wyjazdu

Pełne wyżywienie 3 posiłki dziennie podczas trekkingu oraz woda i herbata

Składki ubezpieczeniowe na turystyczny fundusz gwarancyjny

Pełna opieka i obsługa wyjazdu przez lokalnych przewodników pracujących w algierskim biurze podróży

Opieka tłumacza

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne

Całodobowa opieka trenerska

Noclegi w namiotach na pustynii

*Do ceny należy doliczyć wyłącznie wydatki na ewentualne pamiątki i dodatkowe posiłki/napoje na lotnisku.

Opublikowany w... Uncategorized

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*