Post dodany przez... on 17 października 2017

Zanim się obejrzycie nastanie nowy sezon biegowy! Chcecie podkręcić licznik kilometrów? Poprawić się i nauczyć się czegoś nowego, aby rozprawić się z rekordami życiowymi? A dodatkowo ruszyć śladami dzikiej zwierzyny i poczuć piękno przyrody tuż przy granicy wielkiego miasta? Możecie to zrobić pod okiem profesjonalistów! Zapraszamy na drugą edycję weekendowego szkolenia „Kampinoskie Kampy” dla początkujących i bardziej zaawansowanych biegaczy w Kampinoskim Parku Narodowym. W roli głównej wystąpi Aleksandra Niwińska – wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym oraz mgr fizjoterapii w jednej osobie!

Wtórować jej będą twórcy projektu Obozy Górskie – Patryk Aid i Maciej Żukiewicz. Trenerzy „zza miedzy”, których wielu biegaczy z terenów Puszczy Kampinoskiej i okolic dobrze zna. Ich doświadczenie z bieżni lekkoatletycznej, szlaków górskich, imprez ultra w Polsce i na świecie oraz z leśnych terenów KPN sprawią, że szkolenie będzie dla was pouczające, ale również skropione solidną dawką humoru.

Późna zima to najwyższy czas na solidne treningi! Jeśli nie teraz, to kiedy chcesz przygotować się do wiosennych startów? Nasz weekendowy obóz solidnie doładuje Wasze akumulatory, gwarantujemy także, że wzbogaci waszą wiedzę. Ciekawe opowieści i relacje ze startów Aleksandry, tajniki żywieniowe w trakcie wysiłku, wyposażenie na biegi górskie, taktyka do biegów ulicznych oraz kontuzje – to główne tematy, które poruszymy w części teoretycznej. Oprócz tego w ciągu 2 dni, mocniejsze osoby mogą liczyć nawet na 50-60 km biegu w zróżnicowanym terenie, z zadaniami, ćwiczeniami na 4 urozmaiconych treningach.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program imprezy:

          10 lutego

  1. Dzień pierwszy „Kampinoskiego Kampu”
  • 00 – zbiórka uczestników pod siedzibą Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie.
  • Duża zabawa biegowa trasą szlaków pieszych w dwóch lub trzech grupach zaawansowania w zależności od frekwencji.
  • 11:00 – planowane zakończenie treningu – czas na powrót do domu lub regenerację na terenie ośrodka, posiłek, wypoczynek.
  • 14:30 – rozpoczęcie drugiego treningu uzupełniającego
  • 16:00 – zakończenie treningu oraz czas na przebranie się, odświeżenie w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie.
  • 17:00-20:00 wykłady o tematyce biegowej, prozdrowotnej, żywieniowej, fizjoterapeutycznej oraz możliwość indywidualnej konsultacji z fizjoterapeutą. Dyskusja. Zakończenie pierwszego dnia obozu szkoleniowo-edukacyjnego.

 

 11 lutego

  1. Dzień drugi „Kampinoskiego Kampu”
  • 8:00 – zbiórka uczestników oraz rozpoczęcie długiego treningu biegowego w formie w niezwykle urozmaiconej formie.
  • 11:00 – planowane zakończenie treningu – czas na powrót do domu i posiłek regeneracyjny, wypoczynek.
  • 14:30 – planowane rozpoczęcie drugiego treningu uzupełniającego
  • 16:00 – planowane zakończenie treningu oraz rozpoczęcie ogniska integracyjnego oraz edukacyjne dyskusje z trenerami.

Ok. 18:00 – planowane zakończenie imprezy

Informacje dodatkowe:

Koszt udziału w warsztatach: 249 zł
Płatność: mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770
Tytułem: „Trening – Kampinos”

Opłatę należy uiścić w całości bezpośrednio po zapisaniu się u organizatorów. Termin ostatecznych wpłat i zapisów wyznacza się na dzień 5 lutego.

W cenę obozu wliczone jest:

Opieka trenerska i fizjoterapeutyczna

Zorganizowane treningi biegowe i uzupełniające

Wykłady o tematyce zdrowotnej oraz sportowej

Ognisko wraz z jedzeniem i napojami

Słodki poczęstunek, kawa, herbata, napoje podczas szkolenia

Korzystanie z pomieszczeń socjalnych w siedzibie KPN

Zniżki:

Uczestnicy szkolenia otrzymają prawo do zniżek i wszystkich naszych partnerów a są nimi:

X-bionic, Agisko Polska oraz PowerGym, Salco

Możliwość noclegów:

Istnieje możliwość wykupienia noclegu w ośrodku KPN po wcześniejszym zgłoszeniu organizatorom. Koszt noclegu w pokoju z wspólnymi łazienkami oraz dostępem do kuchni – 37 zł os.

Koszt noclegu w pokoju z łazienką oraz dostępem do kuchni – 82 zł os.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu pod numerami:
Maciej: 510-186-108

Patryk:  518-130-066

Ola:  534-898-555

Zapisy i pytania drogą mailową:
obozygorskie@gmail.com

O nas:

Aleksandra Niwińska – magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz wybitna biegaczka ultra. W swojej karierze zdobyła pięć złotych medali mistrzostw Polski, wielokrotnie ustanawiając rekordy kraju w biegu 24-godzinnym. W 2015 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w rywalizacji drużynowej oraz brązowy medal mistrzostw świata w biegu dobowym przebiegając niemal 226 km. Obecnie jest posiadaczką najlepszego wyniku w historii Polski w biegu 12-godzinnym z rezultatem 139,5 km, co było najlepszym rezultatem w 2016 roku na świecie. W 2017 roku została indywidualną wicemistrzynią świata w biegu 24-godzinnym z rezultatem 251 km oraz trzecią zawodniczką wyścigu Spartathlon Ultra Race na dystansie 246 km. Jej wiedza fizjoterapeutyczna połączona z ogromnym doświadczeniem biegowym sprawia, że nasze obozy będę nie tylko efektywne pod względem sportowy, ale także bezpieczne pod względem zdrowotnym.

Maciej Żukiewicz –  z zawodu magister dziennikarstwa, swoją karierę zaczynał w TVP Sport, współtworzył program „Biegajmy razem” razem z ikoną polskiego maratonu, Jerzym Skarżyńskim. Zawsze ciągnęło go, jednak do biegania. W latach szkolnych trenował na bieżni lekkoatletycznej specjalizując się w biegu na 400 metrów, był reprezentantem Polski do lat 18. Obecnie jako instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zajmuje się szkoleniem amatorów, w tym od 2015 roku także Aleksandry. Od 4 lat prowadzi zajęcia w klubie LKS „Olymp” Błonie, jest także trenerem amatorskiej grupy Ożarów Mazowiecki Biega oraz ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, na której stronie internetowej udziela cennych rad w swoich tekstach poradnikowych. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał także w przychodni „Fimedica”, gdzie prowadził autorskie personalne zajęcia „Biegaj Zdrowo”. Organizował także obozy biegowe w Beskidzie Żywieckim, Bieszczadach i Tatrach. Jest także organizatorem i pomysłodawcą pierwszego w historii obozu wycieczkowo-biegowego po Parkach Narodowych Ameryki Północnej. Latem 2017 roku we współpracy z prestiżowym portalem Bieganie.pl wspólnie z Aleksandrą zakończyła się już druga edycja tego niesamowitego wyjazdu.

Patryk Aid –  były lekkoatleta klubu UKS Kusy Warszawa i Polonia Warszawa na dystansach średnich ( 800 i 1500 m.), podczas której uzyskiwał wyniki zaliczające się do ścisłej czołówki ogólnopolskich tabel kategoriach wiekowych. W 2013 roku wraz z kolegami z uczelnianego AZS zdobył drużynowo II miejsce, podczas Akademickiego Pucharu Polski na dystansie półmaratońskim w Pile.  W 2017 roku zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 100 km w Kaliszu. Ma także liczne sukcesy w biegach górskich. Największym z nich jest trzecie miejsce na dystansie 110 km w Ultra Rzeźniku rozgrywanym w ramach Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego. Wraz z Maciejem Żukiewiczem rozwija projekt treningowy Obozygórskie.pl, organizuje obozy oraz pracuje jako trener personalny. Jako instruktor współpracował dotychczas przy akcji New Balance – Pobiegani.pl oraz Puma – Run&Fit.

 

Opublikowany w... Obozy 2018

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*