Post dodany przez... on 31 października 2022

Dzikie, niezatłoczone i majestatyczne – Karpaty. W Polsce posiadamy ich maleńką część, kojarzącą się z popularnymi turystycznie Tatrami. Jednak ten długi na 1500 kilometrów łańcuch górski w swojej największej części znajduje się w Rumunii. Nasz plan – to solidne napieranie na tamtejsze 2-tysięczniki. 

Naszą bazą wypadową na szlaki będzie wioska Viseu de Sus leżąca na pograniczu dwóch rumuńskich parków narodowych – Gór Rodnańskich oraz Gór Maramuresz. Najwyższym szczytem tej części Karpat (zwanych także Alpami Rodniańskimi) jest Pietrosul, liczący 2303 m.n.p.m. Podczas naszego pobytu oczywiście odwiedzimy jego wierzchołek, jednak obydwa parki obfitują w liczne malownicze trasy, wyniosłe szczyty i piękne widoki. Szlaki zapewnią nam solidną dawkę przewyższeń i wzmocnią nasze nogi przed jesiennymi startami lub górskimi wyrypami w drugiej części sezonu.

Jednostką główną podczas naszego zgrupowania będzie codzienna wycieczka biegowa lub marszobiegowa w góry. Warunki będzie oczywiście dyktować pogoda, czasem główny trening będziemy robić rano, a czasem po południu. Oprócz tego będziemy wykonywać jednostkę uzupełniającą. Po ciężkim „napieraniu” bardzo ważna jest aktywna regeneracja. Zadbamy zatem o technikę podczas przebieżek, poćwiczymy na drabince koordynacyjnej, będziemy doskonalić skipy lekkoatletyczne, ale również nie zabraknie bardzo luźnych jednostek, czyli tzw. „biegów regeneracyjnych” w płaskim terenie. Oprócz kondycji i walorów estetycznych wyjazdu, możecie liczyć na szlifowanie techniki, jednostki gibkościowe oraz porady teoretyczne.

W związku z tym, że na zgrupowanie pojedzie dwóch szkoleniowców, tempo i poziom trudności poszczególnych jednostek treningowych będzie dzielone na dwie grupy zaawansowania.

Zmęczone mięśnie będzie można schłodzić w lokalnej górskiej rzeczce Viseu, przy której będziemy mieszkać. Jeśli najdzie Was ochota na inną niż biegowa atrakcję turystyczną – to w naszej miejscowości będzie czekać urokliwa kolejka wąskotorowa, która przewiezie Was doliną.

Czas na szczegóły wyjazdu:

Termin

8-15.07.2023

Dojazd

Samochodem i busem do 9 osób

Zbiórka

Warszawa oraz Rzeszów

Cena

3499

W cenie wyjazdu:

 • 7 noclegów w pensjonacie w pokojach 2-osobowych (z łazienkami)
 • śniadania
 • dojazd na miejsce autem/busem
 • paliwo i opłaty drogowe Słowacja, Węgry, Rumunia
 • bus do dyspozycji podczas wyjazdu
 • ubezpieczenie zdrowotne na kwotę 60 tys. euro
 • składka na turystyczny fundusz gwarancyjny
 • opłata turystyczna na miejscu
 • opiekę dwóch trenerów-przewodników

Do ceny wyjazdu należy doliczyć

 • napoje i przekąski (będziemy dojeżdżać na zakupy do miejscowych dyskontów typu (Lidl, Penny Market)
 • obiadokolacja

Chęć zapisu na zgrupowanie wysyłamy mailowo na adres obozygorskie@gmail.com

Zadatek w wysokości 1000 zł należy wpłacić najpóźniej do 1 maja 2023 roku. Resztę kwoty do 1 lipca 2023 roku na poniższe dane:

Organizatorem obozów jest  firma Obozy Górskie sp. z.o.o. 

NIP – 1182156428

Regon – 36856341300000

KRS – 0000700544

Numer kontamBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

 05-870 Błonie ul. Śląska 8a

Telefony

Patryk – 518 130 066

Maciej – 510 186 108

 

Prowadzącymi zgrupowanie będą trenerzy Patryk Aid i Maciej Żukiewicz

Opublikowany w... Uncategorized

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*