Post dodany przez... on 20 września 2019

Wyrypa, wysokie góry, zapierające dech w piersiach widoki a do tego bieganie na wysokościach, wchodzenie na szczyty oraz poznawanie lokalnej kultury znanych już z mitologii greckiej okolic Kaukazu! Obozy Górskie pragną zabrać Was do Gruzji. Jesteście ciekawi? Czas na szczegóły!

Gruzja to przepiękny i wciąż dość mało popularny kraj, z niesamowitą przyrodą, która kusi i hipnotyzuje miłośników gór. Szczyty wznoszące się ponad 5000 metrów nad poziomem morza, do tego bardzo przyjazny klimat oraz wyborna kuchnia. Będziecie mogli to wszystko poczuć, posmakować, zobaczyć a przy okazji zbudować niesamowitą formę, która będzie efektem ubocznym naszego wyjazdu.

Zabierzemy Was do miejscowości Gudauri, która jest tamtejszym narciarskim kurortem. Latem jednak narciarzy nie będzie, a życie będzie toczyć się leniwie pod nasze dyktando. Gudauri będzie naszą bazą treningową i wypadową. Zaletą miejsca jest bez wątpienia malownicze położenie, pod szczytami  Sadzele (3260 m.n.p.m) oraz Kudebi  (3008 m.n.p.m), które oczywiście zdobędziemy. Sama wysokość kurortu, w którym będziemy spać to 2100 metrów na poziomem morza, czyli wręcz idealna do treningu wydolności na wysokościach. Będziecie mogli poczuć się jak Adam Kszczot trenujący w amerykańskim Flagstaff w Arizonie, czy Eliud Kipchoge w kenijskim Iten. Lot będzie trwał jednak tylko nieco ponad 3,5 godziny. Z Gudauri pojedziemy również na cały dzień do podnóża góry Kazbek. Szczyt wznosi się na wysokość 5033 metry nad poziom morza i jest jednym z najwyższych szczytów Kaukazu pozostając uśpionym wulkanem. My pobiegniemy i dojdziemy do dolnej granicy jego lodowca. Widoki będą zjawiskowo piękne!

ZOBACZCIE JAK WYGLĄDAŁ NASZ OBÓZ W POPRZEDNIM SEZONIE

Nasz obóz to nie tylko wyżej wymienione szczyty. W tamtejszych górach nie ma oznakowanych szlaków, panuje wolność a poruszać można się udeptanymi bardziej lub mniej pasterskimi ścieżkami. Wariantów tras a przy tym niezapomnianych szczytów jest całe mnóstwo. Ciężko się zgubić, gdyż na wysokości powyżej 2100 metrów nie ma już tam drzew i nic nie przysłania punktów orientacyjnych oraz wielkich przestrzeni.

Plan wyjazdu

Po wylądowaniu w stolicy Gruzji czeka nas około 2-2,5 godziny jazdy naszej bazy treningowej. Tam będziemy ćwiczyć minimum dwa razy dziennie – biegając po płaskowyżu, zdobywając szczyty oraz nie zapominając o ćwiczeniach uzupełniających. Jeden dzień poświęcimy na długą wycieczkę pod Kazbek, gdzie podobnie jak z Tibilisi do Guduari udamy się wynajętym busem. Na zakończenie wyjazdu spędzimy półtora dnia w stolicy, skąd bardzo późnym wieczorem, po kolacji udamy się na lotnisko.

Dla kogo jest ten wyjazd?

Nie musisz mieć dużego doświadczenia na górskich szlakach, ani mieć niesamowitych rekordów życiowych. Musisz jednak regularnie trenować, abyś mógł znieść codzienny wysiłek na obozie i w pełni skorzystać z wyjazdu, ucząc się zbiegów oraz móc swobodnie truchtać po płaskowyżu. Jeżeli odległości rzędu 15-20 kilometrów Cię nie przerażają – dasz sobie radę. Jeżeli jednak biegasz mniej niż 3-4 razy w tygodniu – weź się do pracy już teraz. Napisz do nas na obozygorskie@gmail.com, a pomożemy Ci z treningowym planem i przygotujemy do wyjazdu.

Zakwaterowanie

Będziemy spać w Gudauri w Hotelu Veranda, dysponującym pokojami o podwyższonym standardzie z łazienkami oraz pięknymi widokami z okna. Hotel serwuje śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Dysponuje pokojami 2,3 oraz 4-osobowymi a łącznie dysponuje 35 miejscami noclegowymi. Możecie zatem liczyć na ciszę, spokój i pełen komfort. Więcej o hotelu znajdziecie tutaj –> Hotel Veranda

Termin, cena płatności

20.06 – wylot z lotniska Chopina w Warszawie do Tibilisi

28.06 – lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie

Cena3799 zł brutto

Zadatek – w wysokości 1500 zł należy wpłacić po zapisaniu się – wówczas miejsce jest zarezerwowane

Resztę kwoty należy wpłacić do 1 czerwca 2020 roku

Dane do przelewu – „Trening Gruzja – imię i nazwisko,

Obozy Górskie sp.zoo  mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

Zapisy oraz dodatkowe pytania – obozygorskie@gmail.com

Lub telefonicznie – Patryk Aid – 518 130 066

Maciej Żukiewicz – 510 186 108

Cena wyjazdu zawiera:

przelot na trasie Warszawa – Tibilisi – Warszawa

– bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany 23 kg

noclegi w kwaterach z łazienkami o podwyższonym standardzie w Gudauri

– śniadania w formie bufetu oraz obiadokolacje

– transport z lotniska, na lotnisko oraz na terenie Gruzji

– profesjonalną opiekę trenerów

– ubezpieczenie turystyczne wysokogórskie

– opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Prowadzący:

 

Patryk Aid – nasza kozica górska! Nie schodzi z podium górskich i trailowych ultramaratonów takich jak Chudy Wawrzyniec, Łemkowyna, BUT, UltraRoztocze, czy UltraRzeźnik. Wspólnie z Maćkiem Żukiewiczem jest założycielem Obozy Górskie i duszą towarzystwa każdego naszego wyjazdu! Trener amatorów i zawodnik w jednej osobie, a do tego podróżnik z krwi i kości. Na Kaukaz wybiera się już czwarty raz, atakował górę Kazbek, był w Gruzji zarówno zimą, jak i późną wiosną. Był także pomysłodawcą pierwszego obozu do Gruzji organizowanego przez ObozyGórskie.pl w czerwcu 2019.

Maciej Żukiewicz – Wspólnie z Patrykiem Aidem współtworzy Obozy Górskie jeżdżąc na zgrupowania w Polsce i na świecie oraz trenuje liczne rzesze amatorów. Jako trener lekkiej atletyki doprowadził Aleksandrę Niwińską do wicemistrzostwa świata w biegu 24-godzinnym. W 2017 roku za swoją pracę nagrodzony przez Ministra Sportu. Pomysłodawca i logistyk licznych wyjazdów do USA. Był w Azji, Ameryce oraz niemal całej Europie – podróż to jego drugie imię. Wspólnie z Patrykiem zabezpieczał pierwszy biegowy wyjazd do Gruzji w czerwcu 2019 roku.

Opublikowany w... Obozy 2020

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*