Post dodany przez... on 24 marca 2021

Góry, o których mowa w tytule kojarzą się nam przede wszystkim z Francją, Włochami i Szwajcarią, jednak ich piękna, nieco niższa, ale przez to bardziej bezpieczna część znajduje się w Słowenii. Mały, wchodzący niegdyś w skład Jugosławii kraj doskonale się rozwija i stał się bardzo atrakcyjny dla turystów, również tych biegowych. Wybierz się z nami na tygodniową eksplorację Alp Julijskich w formie biegowej. Piękne jeziora, doliny oraz liczne szczyty czy kąpiel nad Adriatykiem – to wszystko podczas jednego, biegowego wyjazdu. Czas na szczegóły!

Do Słowenii pojedziemy wynajętym busem, który będzie do naszej dyspozycji przez całe 7 dni. Będziemy dojeżdżać do różnych miejscowości oraz szlaków z naszego miejsca zakwaterowania. Kraj jest mały i nie będzie potrzeby pakować się i wypakowywać każdego dnia, aby pobiegać w różnych jego miejscach. Zatem, gdzie poniosą nas nogi?

W planie wyjazdu będzie między innymi zdobycie najwyższego szczytu Słowenii Triglav (2864 m.n.p.m). Środek lata to najbezpieczniejszy termin, aby to zrobić, gdyż bardzo rzadko wtedy pada, jednak jak to wysokich górach – pogoda rozdaje karty. Oprócz wyższych szlaków planujemy treningi wokół jeziora Bohin nieopodal, którego będziemy zakwaterowani. Odwiedzimy również wizytówkę Słowenii czyli jezioro Bled wraz z okolicznymi wzniesieniami. Codziennie będziemy udawać się na treningi do Triglavskiego Parku Narodowego lub dojeżdżać do innych szlaków na wyżej wymienione okolice. Oprócz tego zaplanujemy także zdobycie innego szczytu na południu kraju wraz z  regeneracją nad Adriatykiem. Z naszego miejsca noclegowego będziemy mieć około 2 godzin jazdy nad Morze Śródziemne zatem strudzeni górskim bieganiem z pewnością skorzystamy z morskiej kąpieli.
Zakwaterowanie
Będziemy zakwaterowani w 3-gwiazdkowym pensjonacie ze śniadaniami w cenie – w miejscowości Bohinska Bistirca na granicy  Triglavskiego Parku Narodowego. W dwu lub maksymalnie 3-osobowych pokojach.
Termin i cena
3.07-10.07.2021
3499 zł 
Wliczone w nią są:
– 7-noclegów ze śniadaniami
– ubezpieczenie turystyczne na amatorskie uprawianie sportu
–  wynajem busa, dojazd oraz paliwo i wszelkie opłaty za autostrady i parkingi
–  profesjonalną opiekę dwóch trenerów
– konsultacje, porady treningowe w czasie wyjazdu
– sprzęt testowy zaawansowanej odzieży marki X-bionic o wartości 1000 zł od kompletu
*Będzie można pobiegać w tych ubraniach przez całe zgrupowanie
Do ceny należy doliczyć:
– obiadokolację oraz kieszonkowe na własne wydatki
Wyjazd a pandemia
Lipiec wydaje nam się bezpiecznym „chorobowo” terminem a samochodowy ruch wewnątrz krajów Unii Europejskiej w poprzednie wakacje  odbywał się bez przeszkód i nie trzeba było robić testów ani odbywać kwarantanny. Zakładamy, że gdy obecna fala się wyciszy do lata ruch samochodowy w Unii będzie już bardziej swobodny. Oczywiście w przypadku, gdyby było inaczej zdecydowanie łatwiej jest zwrócić całą kwotę, gdyż nie ponosimy kosztów anulowania biletów lotniczych. Jeżeli byłby obowiązek odbywania kwarantanny dla przyjezdnych oczywiście zwrócimy całą kwotę. Podobnie będzie w przypadku, jeśli ktoś z uczestników zachoruje lub trafi na kwarantannę, jeśli taka sytuacja będzie mieć miejsce – również oddajemy 100% wymaganej wpłaty.
Co musisz wiedzieć?
W ciągu tygodnia mocniejsze osoby z pewnością zrobią około 140-150 kilometrów, jednak będzie to rozbite na dwie jednostki treningowe. Wyjątek będzie stanowić wycieczka całodniowa na Triglav. Jeżeli trenujesz 4-5 razy w tygodniu, nie masz doświadczenia biegowego w górach, jednak 20-25-kilometrowe biegi nie są Ci obce – poradzisz sobie. Tempo nie ma większego znaczenia, chodzi o systematyczny wysiłek, bowiem obóz to codzienne wyjścia na trening. Jeśli obawiasz się o swoją formę i chcesz się przygotować – napisz do nas pomożemy Ci!
Terminy wpłat
Zaliczkę tytułem ” zaliczka na obóz w Słowenii imię i nazwisko” w wysokości 1000 złotych wpłacamy bezpośrednio po zapisaniu się. Resztę kwoty czyli 2499 zł wpłacamy do 15 czerwca 2021 roku.
Nasze dane: 
Obozy Górskie sp. z.oo
05-870 Błonie Śląska 8a
mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 
Zapisy
Mailowo – obozygorskie@gmail.com
Telefony do prowadzących – Maciej Żukiewicz – 510-186-108
Patryk Aid – 518-130-066
Zachęcamy do kontaktu!
Opublikowany w... Uncategorized

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.