Post dodany przez... on 21 maja 2020

Mniej uczęszczane niż Tatry, ciche i wciąż dzikie góry z dużymi przewyższeniami oraz 150 km szlaków pieszych, a dla nas oczywiście biegowych! Naszą bazą wypadową będzie miejscowość Terchova znajdująca się 50 km od granicy z Polską. To tam urodził się Juraj Janosik, słynny zbójnik i słowacki bohater narodowy. Trochę zatem „porozrabiamy” w jego górach! Czas na garść szczegółów.

Najpierw kilka słów o samym miejscu. Mała Fatra znajduje się w Karpatach Zachodnich, w całości na terenie Słowacji. Najwyższym szczytem tego pasma górskiego jest Wielki Krywań wznoszący się 1709 metrów nad poziom morza. Inne znaczące szczyty to Mały Krywań (1671 m), Chleb (1646), Hromove (1636) czy Wielki Rozsutec (1610). Góry te charakteryzują się dużymi przewyższeniami, bowiem niekiedy trzeba pokonać aż 1300 metrów przewyższenia. To nieco więcej niż z Morskiego Oka na Rysy. Szlaki są jednak bezpieczne a sama grań mocno biegowa, przypominająca nieco polskie Czerwone Wierchy. Do tego warta podkreślenia wciąż niewielka liczba turystów zarówno na szlakach jak i w miejscowościach. Zatem będzie można solidnie popracować nad siłą biegową, zrobić objętość na wycieczkach górskich, ale także odpocząć od zgiełku i gwaru charakterystycznego dla okresu urlopowego jakim jest sierpień.

Zakwaterowanie

Naszą przystanią po biegowym trudzie będzie Pensjonat Góral w miejscowości Terchova. Schludne i dobrze wyposażone pokoje z łazienkami a do tego śniadania oraz obiadokolacje.

Więcej o tym miejscu znajdziecie tutaj KLIKNIJ W LINK

Termin wyjazdu i ekipa prowadząca

16.08-23.08

Obóz będzie rozpoczynał się od obiadokolacji 16 sierpnia, po której nastąpi wspólny trening oraz zostanie zakończony 23 sierpnia po śniadaniu.

Nasze zgrupowanie poprowadzi dwóch trenerów. Maciej Żukiewicz oraz Patryk Aid – twórcy projektu Obozy Górskie, trenerzy amatorów, byli zawodnicy a obecnie ścigający się na trasach górskich i asfaltowych w biegach masowych. Maciej to były reprezentantem Polski do lat 18 w sztafecie 4×400 metrów, wielokrotnie w pierwszej czwórce mistrzostw kraju. Jest trenerem Aleksandry Niwińskiej, multimedalistki MP i MŚ w biegach 24-godzinnych.

Patryk to synonim kozicy górskiej, przebiegł każdy polski, górski szlak. Eksplorował również Małą Fatrę i będzie naszym przewodnikiem. Wygrał Ultra Roztocze, był II na Chudym Wawrzyńcu, III na Rzeźniku Ultra. Ma niespożyte siły na treningach a jego humor rozbawi Was do łez. Możecie być pewni, że będzie profesjonalnie oraz zabawnie jednocześnie.

Plan zgrupowania

Uczestnicy zostaną podzieleni za grupy zaawansowania i obciążenie będzie dobierane do ich potrzeb i możliwości. Głównymi akcentami treningowymi będą wycieczki marszobiegowe w górach. Nie zabraknie także akcentów szybkościowych, interwałowych a także ćwiczeń techniki biegu oraz treningów uzupełniających oraz pracy nad często zaniedbywaną przez biegaczy cechą motoryczną – gibkością. Po śniadaniu będzie przewidziany trening główny, z wyjściem na szlak, popołudniami/wieczorami będą przeprowadzane treningi uzupełniające. Główny scenariusz w górach zawsze pisze jednak pogoda, dlatego to do niej na bieżąca będziemy się dostosowywać i ustalać pory wyjść oraz trasy. Przewidywany kilometraż tygodniowy w zależności od zaawansowania od 80 km do 140 km oraz ćwiczenia uzupełniające.

Cena i zapisy

1699 zł za turnus

Wpłaty zadatku – 500 zł bezpośrednio po zapisaniu się, wpłata jest gwarancją miejsca

Pozostała kwota 1199 zł – do 1 sierpnia

W tytule przelewu – „Zadatek – obóz biegowy Mała Fatra”

Numer kontamBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

*W przypadku rezygnacji zadatek nie zostanie zwrócony, jednak w przypadku nieodbycia się obozu organizator zgodnie z obowiązującym prawem oddaje dwukrotność wpłaconej kwoty.

W cenie

– zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami

– śniadania oraz obiadokolacje

– opieka doświadczonej kadry trenerskiej

– ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

– podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w górach Słowacji

– sprzęt testowy firmy X-bionic podczas zgrupowania

– dodatkowo zniżki u naszych partnerów Altra, Agisko oraz X-bionic

Organizatorem obozów jest  firma Obozy Górskie sp. z.o.o. 

NIP – 1182156428

05-870 Błonie ul. Śląska 8a

Zapisy pod numerami telefonów oraz mailowo

Maciej – 510 186 108

Patryk – 518 130 066

E-mail – obozygorskie@gmail.com

 

Opublikowany w... Obozy 2020, Uncategorized

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*