Post dodany przez... on 20 stycznia 2020

To będzie solidna dawka górskiego biegania po tatrzańskich szlakach! Zapraszamy na zgrupowanie biegaczy pragnących dobrze przygotować się do górskich i jesiennych startów oraz tych, którzy chcieliby poznać uroki treningu w górach. Nigdy nie ćwiczyłeś na górskich szlakach? Pokażemy Ci jak się tym bawić i czerpać z tego radość – dasz sobie radę, nawet, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Gwarantujemy solidną porcję kilometrów okraszoną treningami uzupełniającymi pod okiem profesjonalistów oraz zapierające dech w piersiach widoki. Uśmiechy na twarzach – gratis!

 

Podejścia i zbiegi, zaznajomienie się ze specyfiką poszczególnych szlaków oraz bezcenne  górskie i treningowe porady, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, do tego lekkoatletyczne oko, które przyjrzy się waszej technice biegu – to wszystko czeka Was na naszym tatrzańskim zgrupowaniu. Będziecie mieli okazje pobiegać po górach, ale także popracować nad siłą, szybkością, gibkością oraz co równie ważne nauczyć się wielu ćwiczeń, które będziecie mogli wykorzystać w codziennym treningu, bowiem trening biegacza nie polega jedynie na „nabijaniu” kilometrów.

TAK BIEGALIŚMY W SEZONIE 2019

Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących naszego zgrupowania.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziemy mieszkać z dala od ulicznego zgiełku i zatłoczonego Zakopanego, w  ośrodku Willa Stella w Kościelisku nieopodal ośrodka biathlonowego Kościelisko-Kiry i wejścia do Doliny Kościelskiej. Do waszej dyspozycji będą 2-3 4-osobowe z łazienkami w pokoju, bądź aneksie (2-3 pokoje). Willa jest wyposażona w saunę, z której będziecie mieli okazję skorzystać po wycieczkach malowniczą zachodnią granią Tatr. Kuchnia zadba także o Wasze żołądki. Śniadania serwowane będą w postaci szwedzkiego stołu z możliwością zabrania prowiantu na szlak. Po długim i wyczerpującym napieraniu i zbieganiu na stole będzie na was czekać obfita obiadokolacja  z przekąskami.

Termin wyjazdu

18.07-25.07.2020

Organizatorzy zgrupowania

Aleksandra Niwińska – magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz wybitna biegaczka ultra. W swojej karierze zdobyła pięć złotych medali mistrzostw Polski, wielokrotnie ustanawiając rekordy kraju w biegu 24-godzinnym. W 2015 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w rywalizacji drużynowej oraz brązowy medal mistrzostw świata w biegu dobowym przebiegając niemal 226 km. Obecnie jest posiadaczką najlepszego wyniku w historii Polski w biegu 12-godzinnym z rezultatem 139,5 km, co było najlepszym rezultatem w 2016 roku na świecie. W 2017 roku została indywidualną wicemistrzynią świata w biegu 24-godzinnym z rezultatem 251 km oraz trzecią zawodniczką wyścigu Spartathlon Ultra Race na dystansie 246 km.

Maciej Żukiewicz –  z zawodu magister dziennikarstwa, swoją karierę zaczynał w TVP Sport, współtworzył program „Biegajmy razem” razem z ikoną polskiego maratonu, Jerzym Skarżyńskim. Zawsze ciągnęło go, jednak do biegania. W latach szkolnych trenował na bieżni lekkoatletycznej specjalizując się w biegu na 400 metrów, był reprezentantem Polski do lat 18. Obecnie jako instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zajmuje się szkoleniem amatorów, w tym od 2015 roku także Aleksandry. Od 4 lat prowadzi zajęcia w klubie LKS „Olymp” Błonie, jest także trenerem amatorskiej grupy Ożarów Mazowiecki Biega oraz ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, na której stronie internetowej udziela cennych rad w swoich tekstach poradnikowych. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał także w przychodni „Fimedica”, gdzie prowadził autorskie personalne zajęcia „Biegaj Zdrowo”. Współautor projektu ObozyGórskie.pl.

Patryk Aid –  były lekkoatleta klubu UKS Kusy Warszawa i Polonia Warszawa na dystansach średnich ( 800 i 1500 m.), podczas której uzyskiwał wyniki zaliczające się do ścisłej czołówki ogólnopolskich tabel kategoriach wiekowych. W 2013 roku wraz z kolegami z uczelnianego AZS zdobył drużynowo II miejsce, podczas Akademickiego Pucharu Polski na dystansie półmaratońskim w Pile. Ma także liczne sukcesy w biegach górskich. Zwyciężył w biegu UltraRoztocze, był drugi w Chudym Wawrzyńcu, oraz podczas Łemkowyna 48. Na asfalcie potrafi przebiec 100 km w 8 godzin i 20 minut! Wraz z Maciejem Żukiewiczem rozwija projekt treningowy ObozyGórskie.pl, organizuje obozy oraz pracuje jako trener personalny.

*ilość prowadzących będzie  zależna od frekwencji

Przykładowy program dnia

Godz. 8:00 – poranny rozruch

8:30-9:00 – śniadanie

10:00-14:00 – I trening główny

16:00 – obiadokolacja

18:00 – II trening uzupełniający

20:00 – dyskusje i konsultacje

22:00 – wypoczynek

ZAPISY

obozygorskie@gmail.com

telefon kontaktowy do organizatorów

Maciej – 510 186 108

Aleksandra – 534 898 555

Patryk – 518 130 066

Cena obozu

1399 złotych brutto

Cena wyjazdu zawiera:

– zakwaterowanie i wyżywienie składające się ze śniadań i obiadokolacji

– treningi na sali gimnastycznej w razie niepogody

– korzystanie z gum oporowych/piłek lekarskich

– profesjonalną opiekę trenerską oraz fizjoterapeutyczną

– dowozy i powroty busami lub opłaty parkingowe

–  bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

– ognisko/grill na koniec zgrupowania

Ponadto będziecie mogli także darmowo przetestować profesjonalną odzież firmy X-bionic, która jako nasz partner oferuje także atrakcyjne rabaty przy ewentualnym zakupie sprzętu. Po szlakach będziecie mieli okazję pobiegać także w butach firmy Altra.

Terminy wpłat

Zadatek w wysokości – 600 złotych należy wpłacić jak najszybciej po zapisaniu się, zagwarantuje to pewne miejsce na zgrupowaniu.

Resztę kwoty do 1 lipca 2019 roku

Dane do przelewu

Obozy Górskie sp. z.o.o. 

Tytułem – Trening biegowy Tatry

Numer kontamBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

05-870 Błonie ul. Śląska 8a

Do zobaczenia w Tatrach!

Opublikowany w... Obozy 2020

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.