Post dodany przez... on 2 września 2017

Chciałbyś biegać lepiej, mądrzej, efektywniej a przede wszystkim zdrowo? Pragniesz zgłębić swoją wiedzę? A może po prostu ciekawie spędzić czas w gronie biegaczy? To jest coś dla Ciebie! Zapraszamy na pierwsze weekendowe szkolenie dla biegaczy w Kampinoskim Parku Narodowym. W roli głównej wystąpi Aleksandra Niwińska – wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym oraz mgr fizjoterapii w jednej osobie!

Wtórować jej będą twórcy Obozów Górskich – Patryk Aid i Maciej Żukiewicz. Trenerzy „zza miedzy”, których wielu biegaczy z terenów Kampinoskiego Parku Narodowego i okolic dobrze zna. Ich doświadczenie z bieżni lekkoatletycznej, szlaków górskich, imprez ultra w Polsce i na świecie oraz z leśnych terenów KPN sprawią, że szkolenie będzie dla was pouczające, ale również skropione solidną dawką humoru.

Późna jesień i zima to czas „ładowania akumulatorów” do wiosennych startów. Nasz weekendowy obóz solidnie doładuje Wasze baterie, gwarantujemy także, że wzbogaci waszą wiedzę. Ciekawe opowieści i relacje ze startów Aleksandry, tajniki żywieniowe w trakcie wysiłku, wyposażenie na biegi górskie oraz kontuzje – to główne tematy, które poruszymy w części teoretycznej.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program imprezy:

          25 listopada

 1. Dzień pierwszy „Kampinoskiego Kampu”
 • 8.00 – zbiórka uczestników pod siedzibą Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie.
 • Duża zabawa biegowa trasą szlaków pieszych w trzech grupach zaawansowania.
 • 11:00 – planowane zakończenie treningu – czas na powrót do domu, posiłek regeneracyjny, wypoczynek.
 • 14:30 – rozpoczęcie drugiego treningu uzupełniającego
 • 16:00 – zakończenie treningu oraz czas na przebranie się w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie.
 • 17:00-20:00 wykłady o tematyce biegowej, prozdrowotnej, żywieniowej, fizjoterapeutycznej oraz możliwość indywidualnej konsultacji z fizjoterapeutą. Dyskusja. Zakończenie pierwszego dnia obozu szkoleniowo-edukacyjnego.

 26 listopada

  2. Dzień drugi „Kampinoskiego Kampu”

 • 8:00 – zbiórka uczestników oraz rozpoczęcie długiego treningu biegowego w formie tzw. „crossu” na orientację z połączeniem gry terenowej.
 • 11:00 – planowane zakończenie treningu – czas na powrót do domu i posiłek regeneracyjny, wypoczynek.
 • 14:30 – planowane rozpoczęcie drugiego treningu uzupełniającego
 • 16:00 – planowane zakończenie treningu oraz rozpoczęcie ogniska integracyjnego.

Ok. 18:00 – planowane zakończenie imprezy

Informacje dodatkowe:

Limit uczestników: 30 osób
Koszt udziału w warsztatach: 249 zł
Płatność: mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770
Tytułem: „Trening – Kampinos”

Zniżki:

Uczestnicy szkolenia otrzymają prawo do zniżek i wszystkich naszych partnerów a są nimi:

X-bionic, Agisko Polska oraz PowerGym, Salco oraz Altra

Możliwość noclegów:

Istnieje możliwość wykupienia noclegu w ośrodku KPN po wcześniejszym zgłoszeniu organizatorom. Koszt noclegu w pokoju z wspólnymi łazienkami oraz dostępem do kuchni – 37 zł os.

Koszt noclegu w pokoju z łazienką oraz dostępem do kuchni – 82 zł os.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu pod numerem:
510186108
518130066
Zapisy i pytania drogą mailową:
obozygorskie@gmail.com

O nas:

Aleksandra Niwińska – magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz wybitna biegaczka ultra. W swojej karierze zdobyła pięć złotych medali mistrzostw Polski, wielokrotnie ustanawiając rekordy kraju w biegu 24-godzinnym. W 2015 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w rywalizacji drużynowej oraz brązowy medal mistrzostw świata w biegu dobowym przebiegając niemal 226 km. Obecnie jest posiadaczką najlepszego wyniku w historii Polski w biegu 12-godzinnym z rezultatem 139,5 km, co było najlepszym rezultatem w 2016 roku na świecie. W 2017 roku została indywidualną wicemistrzynią świata w biegu 24-godzinnym z rezultatem 251 km oraz trzecią zawodniczką wyścigu Spartathlon Ultra Race na dystansie 246 km. Jej wiedza fizjoterapeutyczna połączona z ogromnym doświadczeniem biegowym sprawia, że nasze obozy będę nie tylko efektywne pod względem sportowy, ale także bezpieczne pod względem zdrowotnym.

Maciej Żukiewicz –  z zawodu magister dziennikarstwa, swoją karierę zaczynał w TVP Sport, współtworzył program „Biegajmy razem” razem z ikoną polskiego maratonu, Jerzym Skarżyńskim. Zawsze ciągnęło go, jednak do biegania. W latach szkolnych trenował na bieżni lekkoatletycznej specjalizując się w biegu na 400 metrów, był reprezentantem Polski do lat 18. Obecnie jako instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zajmuje się szkoleniem amatorów, w tym od 2015 roku także Aleksandry. Od 4 lat prowadzi zajęcia w klubie LKS „Olymp” Błonie, jest także trenerem amatorskiej grupy Ożarów Mazowiecki Biega oraz ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, na której stronie internetowej udziela cennych rad w swoich tekstach poradnikowych. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał także w przychodni „Fimedica”, gdzie prowadził autorskie personalne zajęcia „Biegaj Zdrowo”. Organizował także obozy biegowe w Beskidzie Żywieckim, Bieszczadach i Tatrach. Jest także organizatorem i pomysłodawcą pierwszego w historii obozu wycieczkowo-biegowego po Parkach Narodowych Ameryki Północnej. Latem 2017 roku we współpracy z prestiżowym portalem Bieganie.pl wspólnie z Aleksandrą zakończyła się już druga edycja tego niesamowitego wyjazdu.

Patryk Aid –  były lekkoatleta klubu UKS Kusy Warszawa i Polonia Warszawa na dystansach średnich ( 800 i 1500 m.), podczas której uzyskiwał wyniki zaliczające się do ścisłej czołówki ogólnopolskich tabel kategoriach wiekowych. W 2013 roku wraz z kolegami z uczelnianego AZS zdobył drużynowo II miejsce, podczas Akademickiego Pucharu Polski na dystansie półmaratońskim w Pile. Ma także liczne sukcesy w biegach górskich. Największym z nich jest trzecie miejsce na dystansie 110 km w Ultra Rzeźniku rozgrywanym w ramach Rzeźnickiego Festiwalu Biegowego. Wraz z Maciejem Żukiewiczem rozwija projekt treningowy Obozygórskie.pl, organizuje obozy oraz pracuje jako trener personalny. Jako instruktor współpracował dotychczas przy akcji New Balance – Pobiegani.pl oraz Puma – Run&Fit.

Opublikowany w... Uncategorized

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.