Post dodany przez... on 19 lutego 2017

Obóz biegowy w Tatrach! Zbuduj formę przed BUGT i nie tylko!

To będzie solidna dawka górskiego biegania po tatrzańskich szlakach! Zapraszamy na zgrupowanie biegaczy  pragnących dobrze przygotować się do Biegu Ultra Granią Tatr oraz tych, którzy chcą naładować akumulatory przed jesiennymi startami. Gwarantujemy solidną porcję kilometrów okraszoną treningami uzupełniającymi pod okiem profesjonalistów.

Poznać i przeanalizować trasę przed takim wyzwaniem to bez wątpienia as w rękawie na starcie takiego biegu. Mocne podejścia i strome zbiegi, zaznajomienie się ze specyfiką poszczególnych szlaków oraz bezcenne taternickie porady, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, do tego lekkoatletyczne oko, które przyjrzy się waszej technice biegu – to wszystko czeka Was na naszym zakopiańskim zgrupowaniu. Będziecie mieli okazje pobiegać po górach, ale także popracować nad siłą, szybkością, gibkością oraz co równie ważne nauczyć się wielu ćwiczeń, które będziecie mogli wykorzystać w codziennym treningu, bowiem trening biegacza nie polega jedynie na „nabijaniu” kilometrów.

Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących naszego zgrupowania.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziemy mieszkać dobrze wyposażonej Willi Opoka w Antałówce nieopodal Wielkiej Krokwi. Do Waszej dyspozycji będą 2 lub 3-osobowe pokoje z łazienkami. Willa jest wyposażona w saunę, z której będziecie mieli okazję skorzystać po wyczerpujących wycieczkach granią Tatr. Kuchnia zadba także o Wasze żołądki. Przed dłuższymi wycieczkami serwowane będzie śniadanie w postaci szwedzkiego stołu z możliwością zabrania prowiantu na szlak. Po długim i wyczerpującym napieraniu i zbieganiu na stole będzie na was czekać obfita obiadokolacja  z przekąskami w postaci owoców dla największych głodomorów. W dni z krótszymi wycieczkami serwowane będą śniadania, obiady i kolacje w tradycyjnej postaci.

Więcej o ośrodku możecie przeczytać tutaj:

Termin wyjazdu

29.07-5.08.2017

Zgrupowanie rozpocznie się 29 lipca w sobotę od obiadu i potrwa 7 dni do 5 sierpnia, do śniadania.

To doskonały czas, aby po „zejściu” z gór oddać się jeszcze lekkim treningom, a potem wypocząć do startu w biegu ultra. Jeśli natomiast myślicie bardziej o ulicznych zawodach, będzie to ostatni dzwonek na zbudowanie tzw. bazy tlenowej oraz siły biegowej. Później czeka Was szlifowanie szybkości i… rekordy życiowe we wrześniowych startach.

Prowadzący zgrupowanie

Agata Wieruszewska

Taterniczka. Uzależniona od gór w pozytywnym sensie. Pochodzi z nizin mazowieckich, ale każdy weekend spędza w Tatrach. Na swoim koncie ma około 100 dróg wspinaczkowych letnich i 30 zimowych. Zna w tych górach każdy zakątek, każdy szlak. Swoją biegową formę wykuwała właśnie w Tatrach, bowiem za trenowaniem na asfalcie nie przepada. Ukończyła dwie edycje Biegu Ultra Granią Tatr, Rzeźnika, zajęła drugie miejsce na Triadzie składającej się z 3 biegów w ciągu 2 dni. Prowadzi stronę Taterniczki. Możecie liczyć na jej wiedzę i tatrzańskie doświadczenie, bowiem potrafi wychodzić z największych opresji i kryzysów.

Więcej o jej wyjątkowej historii możecie przeczytać w wywiadzie dla Bieganie.pl:

Patryk Aid

Były średniodystansowiec. Medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych z rekordem życiowym na 1000 metrów – 2:30! Od najmłodszych lat w sporcie. Absolwent warszawskiego AON-u i Szkoły  Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego. W swojej karierze zawodnika związany ze stołecznym klubem MKS Polonia Warszawa. Po zejściu ze stadionu, kontynuuje karierę w górskich biegach ultra. W 2016 roku zajął szóstą lokatę w Biegu Rzeźnika. Każdą wolna chwilę poświęca planowaniu górskich eskapad biegowych, w tym tatrzańskich, które filmuje i wrzuca do sieci. Ostatnio mocno zainteresowany tematem himalaizmu i śledzeniem kolejnych ekspedycji.

Organizatorzy zgrupowania

Aleksandra Niwińska

Czołowa ultramaratonka świata, wielokrotna złota medalistka MP w biegu 24-godzinnym, medalistka MŚ i ME w drużynie w biegu 24-godzinnym rekordzistka Polski w biegu 12-godzinnym z rezultatem 139,5 km, mgr fizjoterapii oraz właścicielka Gabinetu Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej „Midori”.

Maciej Żukiewicz

Instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, trener biegowych grup amatorskich, serwisant na mistrzostwach Polski, Europy i świata w biegach ultra oraz trener Aleksandry, dziennikarz sportowy, współorganizator kilku edycji obozów biegowych w Beskidzie Żywieckim oraz organizator i pomysłodawca pierwszej (kolejna odbędzie się w sierpniu 2017 roku) edycji biegowej wyprawy po Parkach Narodowych Dzikiego Zachodu wspólnie z portalem Bieganie.pl. Więcej o wyprawie możecie przeczytać oraz zobaczyć tutaj:
    

Możecie być zatem pewni, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik a Wam pozostanie tylko solidne trenowanie do wymarzonych zawodów. O resztę zadbamy MY!

ZAPISY

obozygorskie@gmail.com

telefon kontaktowy do organizatorów

Maciej – 510186108

Aleksandra – 534898555

Cena obozu

1350 złotych brutto

Cena wyjazdu zawiera:

– zakwaterowanie i pełne wyżywienie

– saunę

– treningi na sali gimnastycznej

– korzystanie z gum oporowych

– ubezpieczenie NNW

– opiekę taternicko-trenerską

– dowozy i powroty busami z dalej oddalonych szlaków

– tygodniowy bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

– ognisko/grill na koniec zgrupowania

Ponadto możecie także liczyć na zniżki u naszych partnerów Agisko Polska oraz PowerGym, dzięki których odżywkom nie zabraknie wam sił nawet na najbardziej wymagającym treningu.

Terminy wpłat

Zadatek w wysokości – 600 złotych należy wpłacić do 15 czerwca 2017 roku

Resztę kwoty do 15 lipca 2017 roku

Dane do przelewu

Aleksandra Niwińska

Gabinet Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej „Midori”

mBank  53 1140 2004 0000 3402 7355 1241

W tytule „Obóz Rehabilitacyjny”

Gwarancją uczestnictwa w zgrupowaniu jest terminowe dokonanie płatności.

Limit miejsc – 14 osób

Chcemy, abyście czuli się komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie.

Do zobaczenia w Tatrach!

START ZA:

-2425DNI -6GODZIN -17MINUT -24SEKUND
Opublikowany w... obozy zakończone

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*