Post dodany przez... on 10 grudnia 2021

Latem Tatry Wysokie i kultowe miejsca jak Morskie Oko czy Dolina 5 Stawów są niemal nie do zdobycia przez biegowych turystów… Tak tłoczno nie jest jednak w Tatrach Zachodnich, gdzie trzeba zrobić znacznie więcej kilometrów, aby dostać się na szczyty górskie. To dla nas szansa i wyzwanie! Zbiegi, podejścia oraz ćwiczenia sprawności ogólnej i technikę – na to możecie liczyć na naszym zgrupowaniu!

Podejścia i zbiegi, zaznajomienie się ze specyfiką poszczególnych szlaków oraz bezcenne  górskie i treningowe porady, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, do tego lekkoatletyczne oko, które przyjrzy się waszej technice biegu – to wszystko czeka Was na naszym tatrzańskim zgrupowaniu. Będziecie mieli okazje pobiegać po górach, ale także popracować nad siłą i ogólną sprawnością.

TAK BIEGALIŚMY W TATRACH

Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących naszego zgrupowania.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziemy mieszkać z dala od ulicznego zgiełku i zatłoczonego Zakopanego, w  ośrodku Willa Stella w Kościelisku nieopodal ośrodka biathlonowego Kościelisko-Kiry i wejścia do Doliny Kościelskiej. Do waszej dyspozycji będą 2-3 4-osobowe z łazienkami w pokoju, bądź aneksie (2-3 pokoje). Willa będzie do naszej wyłącznej dyspozycji, nie będzie gości z zewnątrz. Kuchnia zadba także o Wasze żołądki. Śniadania serwowane będą w postaci szwedzkiego stołu. Po długim i wyczerpującym napieraniu i zbieganiu na stole będzie na was czekać obfita obiadokolacja  z przekąskami.

Poziom zaawansowania

Będziemy się dzielić na dwie grupy zaawansowania. Wychodzić, wyjeżdżać o różnych porach i na różne trasy. Pamiętajcie, jednak, że to są to Tatry i trzeba prezentować odpowiednie przygotowanie fizyczne, aby przebywanie w górach na wycieczkach marszobiegowych 12-20 kilometrowych nie stanowiło trudności. Jeżeli chcecie dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, zachęcamy do współpracy z nami w formie on-line.

Nie musicie oczywiście biegać 40 minut na 10 km czy 1:30 w półmaratonie. Chodzi bardziej o czas jaki potraficie spędzić w wysiłku tlenowym. Jeżeli dystanse rzędu 20-25 kilometrów nie stanowią dla Was problemu (po płaskim) – poradzicie sobie. Jeżeli obawiacie się o swój poziom sportowy, polecamy napisać lub zadzwonić do nas wówczas rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Trasy

Wiele będzie zależeć od pogody jak to zwykle w górach. Jednak będziemy nastawiać się na tereny w okolicach Czerwonych Wierchów, Starorobociańskiego Wierchu oraz dolin – Kościeliskiej, Chochołowskiej, Lejowej oraz Małej Łąki.

Termin wyjazdu

16-23 lipca

Organizatorzy zgrupowania

Maciej Żukiewicz –  z zawodu magister dziennikarstwa, swoją karierę zaczynał w TVP Sport, współtworzył program „Biegajmy razem” razem z ikoną polskiego maratonu, Jerzym Skarżyńskim. Zawsze ciągnęło go, jednak do biegania. W latach szkolnych trenował na bieżni lekkoatletycznej specjalizując się w biegu na 400 metrów, był reprezentantem Polski do lat 18. Obecnie jako instruktor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zajmuje się szkoleniem amatorów, w tym od 2015 roku także Aleksandry Niwińskiej (prywatnie żony) wielokrotnej medalistki MŚ i ME w biegach 24-godzinnych. Od 5 lat prowadzi zajęcia w klubie LKS „Olymp” Błonie, jest także trenerem amatorskiej grupy Ożarów Mazowiecki Biega oraz ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, na której stronie internetowej udziela cennych rad w swoich tekstach poradnikowych. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał także w przychodni „Fimedica”, gdzie prowadził autorskie personalne zajęcia „Biegaj Zdrowo”. Współautor projektu ObozyGórskie.pl.

 

Patryk Aid –  były lekkoatleta klubu UKS Kusy Warszawa i Polonia Warszawa na dystansach średnich ( 800 i 1500 m.), podczas której uzyskiwał wyniki zaliczające się do ścisłej czołówki ogólnopolskich tabel kategoriach wiekowych. W 2013 roku wraz z kolegami z uczelnianego AZS zdobył drużynowo II miejsce, podczas Akademickiego Pucharu Polski na dystansie półmaratońskim w Pile. Ma także liczne sukcesy w biegach górskich. Zwyciężył w biegu UltraRoztocze, był drugi w Chudym Wawrzyńcu, oraz podczas Łemkowyna 48. Na asfalcie potrafi przebiec 100 km w 8 godzin i 20 minut! Wraz z Maciejem Żukiewiczem rozwija projekt treningowy ObozyGórskie.pl, organizuje obozy oraz pracuje jako trener personalny.

Aleksandra Niwińska – magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz wybitna biegaczka ultra. Indywidualna wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym z 2017 roku z Belfastu, z trzecim wynikiem w historii – 251 km! Na tych samych zawodach wspólnie z koleżankami wywalczyła także złoty medal drużynowo. W 2015 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy oraz brązowy medal mistrzostw świata w biegu dobowym w rywalizacji drużynowej. Ukończyła także legendarny Spartathlon Ultra Race na dystansie 246 km. Na trasie z Aten do Sparty wywalczyła 3 miejsce.  Zdobyła także pięć tytułów mistrzyni Polski, kilkukrotnie ustanawiała rekordy Polski w biegach 12 i 24-godzinnych. Po przerwie macierzyńskiej wróciła do sportu zdobywając drużynowe wicemistrzostwo świata w biegu 24-godzinnym w 2019 roku we Francji. Jej wiedza fizjoterapeutyczna połączona z ogromnym doświadczeniem biegowym sprawia, że nasze obozy będę nie tylko efektywne pod względem sportowym, ale także bezpieczne pod względem zdrowotnym.

Przykładowy program dnia

Godz. 8:00 – śniadanie

9:30-14:00 – I trening główny na górskich szlakach

16:00 – obiadokolacja

18:00 – II trening uzupełniający na sali gimnastycznej lub w plenerze

20:00 – dyskusje i konsultacje

22:00 – wypoczynek

ZAPISY

obozygorskie@gmail.com

telefon kontaktowy do organizatorów

Maciej – 510 186 108

Patryk – 518 130 066

Cena obozu 

1499 złotych brutto

Cena wyjazdu zawiera:

– zakwaterowanie i wyżywienie składające się ze śniadań i obiadokolacji

– treningi na sali gimnastycznej

– korzystanie z gum oporowych/piłek lekarskich

– profesjonalną opiekę trenerską

–  bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

– ognisko/grill na koniec zgrupowanie

-płatne parkingi przy bardziej oddalonych szlaku

-opiekę fizjoterapeutyczną

Ponadto będziecie mogli także darmowo przetestować profesjonalną odzież firmy X-bionic

Zadatek w wysokości – 600 złotych należy wpłacić jak najszybciej po zapisaniu się, zagwarantuje to pewne miejsce na zgrupowaniu.

Resztę kwoty do 1 lipca 2022 roku

Dane do przelewu

Obozy Górskie sp. z.o.o. 

Tytułem – Trening biegowy Tatry

Numer kontamBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

05-870 Błonie ul. Śląska 8a

Do zobaczenia w Tatrach!

Opublikowany w... Obozy 2021

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*