Post dodany przez... on 7 września 2021

Latem nasze najwyższe góry są niezwykle zatłoczone. Kultowe, urokliwe miejsca nie dają nam szans na bieganie a tłumy turystów utrudniają spokojny trening oraz napawanie się widokami. Pora jesienno-zimowa to czas wyłącznie dla sportowców. Na szlakach spotkacie naszych olimpijczyków oraz juniorów przygotowujących się do nowego sezonu. Dlatego to będzie czas także dla nas! Zapraszamy do naszej lokalizacji w Kościelisku w dniach 10-14 listopada.

Podejścia i zbiegi, zaznajomienie się ze specyfiką poszczególnych szlaków oraz bezcenne górskie i treningowe porady, które mogą się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, do tego lekkoatletyczne oko, które przyjrzy się waszej technice biegu – to wszystko czeka Was na naszym tatrzańskim zgrupowaniu. Będziecie mieli okazje pobiegać po górach, ale także popracować nad siłą i ogólną sprawnością.

Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących naszego zgrupowania.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Będziemy mieszkać w pensjonacie Willa Stella, w Kościelisku nieopodal ośrodka biathlonowego Kościelisko-Kiry i wejścia do Doliny Kościelskiej. Do waszej dyspozycji będą 2-3 4-osobowe pokoje z łazienkami, bądź aneksie (2-3 pokoje). Kuchnia zadba także o Wasze żołądki. Śniadania serwowane będą w postaci szwedzkiego. Po długim i wyczerpującym napieraniu i zbieganiu na stole będzie na was czekać obfita obiadokolacja  z przekąskami. Dostępna dieta zarówno zawierająca mięso jak również wegetariańska.

Stan epidemii

Pamiętajmy, że wciąż żyjemy w nowej rzeczywistości z koronawirusem w tle. W przypadku wprowadzenia ewentualnych obostrzeń wszelkie limity obowiązują wyłącznie osób niezaszczepionych. Informujemy, że cała nasza kadra jest zaszczepiona zatem możecie być spokojni o przeprowadzenie zgrupowania.

Poziom zaawansowania

Będziemy się dzielić na dwie grupy zaawansowania. Wychodzić, wyjeżdżać o różnych porach i na różne trasy w przypadku rozstrzału poziomu uczestników. Pamiętajcie, jednak, że są to Tatry i trzeba prezentować odpowiednie przygotowanie fizyczne. Jeśli Wasz poziom umożliwia na odbywanie wycieczek marszobiegowych 15-20 – wówczas z pewnością się u nas odnajdziecie. Jeżeli chcecie dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, zachęcamy do współpracy z nami w formie on-line.

Nie musicie oczywiście biegać 40 minut na 10 km czy 1:30 w półmaratonie. Chodzi bardziej o czas jaki potraficie spędzić w wysiłku tlenowym. Jeżeli dystanse rzędu 20-25 kilometrów nie stanowią dla Was problemu (po płaskim) – poradzicie sobie. Jeżeli obawiacie się o swój poziom sportowy, polecamy napisać lub zadzwonić do nas wówczas rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Trasy

Wiele będzie zależeć od pogody jak to zwykle bywa w górach. W przypadku bardziej zimowej pogody nie będziemy wykraczać poza piętro kosodrzewiny, zatem wysokością graniczną będą okolice 1600-1700 metrów. Dodatkowo odwiedzimy Dolinę 5 Stawów Polskich, która kojarzy się z tłumem turystów w wakacje, a o tej porze roku będzie tam po prostu luźniej, podobnie jeśli chodzi o biegowy szlak na Morskie Oko, czy też przy dobrej pogodzie – Czarny Staw Gąsienicowy i Czarny Staw po Rysami. Jedno jest pewne – kilometrów w górskim terenie nie zabranie.

Jeśli obostrzenia covidowe pozwolą odwiedzimy również słowacką stronę Tatr (w przypadku otwartej granicy). W tym przypadku będzie trzeba posiadać paszport covidowy.

Termin wyjazdu

10.11-14.11.2021

Zgrupowanie poprowadzi trener Patryk Aid oraz fizjoterapeutka i ultramaratonka Aleksandra Niwińska

*ilość trenerów będzie zależna od minimalnej frekwencji

Przykładowy program dnia

Godz. 8:00 – śniadanie

9:30-14:00 – I trening główny na górskich szlakach

16:00 – obiadokolacja

18:00 – II trening uzupełniający

20:00 – dyskusje/konsultacje/wykłady

22:00 – wypoczynek

ZAPISY

obozygorskie@gmail.com

telefon kontaktowy do organizatorów

Patryk Aid – 518 130 066

Maciej Żukiewicz – 510 186 108

Cena obozu  – 1099 złotych

Cena rabatowa (dla osób, które były z nami na obozie) – 999 zł             

Cena wyjazdu zawiera:

– zakwaterowanie i wyżywienie składające się ze śniadań i obiadokolacji

– treningi uzupełniające

– korzystanie z gum oporowych/piłek lekarskich

– wykład o tematyce biegowej

– profesjonalną opiekę trenerską

–  bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

– płatne parkingi przy bardziej oddalonych szlakach

– ubezpieczenie podczas ewentualnego pobytu na stronie słowackiej (w przypadku otwartej granicy)

Ponadto będziecie mogli także darmowo przetestować profesjonalną odzież firmy X-bionic

Zadatek w wysokości – 400 złotych należy wpłacić jak najszybciej po zapisaniu się, zagwarantuje to pewne miejsce na zgrupowaniu.

Resztę kwoty do 31 października 2021 roku

Dane do przelewu

Obozy Górskie sp. z.o.o. 

Tytułem – Trening biegowy Tatry

Numer konta: mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

05-870 Błonie ul. Śląska 8a

PS. wyjazd rozpocznie się od obiadokolacji w środę a skończy się po treningu w niedzielę około godziny 12:00.

 

Opublikowany w... Uncategorized

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.

Pozostaw wiadomość

*