Post dodany przez... on 6 października 2017

Ciepło zimą! Pobiegaj z nami na obozie w Grecji!

Ferie zimowe kojarzą się z siarczystym mrozem i śniegiem. To trudny czas dla biegacza. Zwłaszcza w styczniu prawdopodobieństwo bardzo niskich temperatur jest duże. My mamy na to sposób! Uciekniemy przed zimnem pod Korynt, do miejscowości Lutraki w Grecji w dniach 20-27 stycznia!

Jeszcze nam gorąco, po ostatnim sukcesie Oli Niwińskiej na trasie legendarnego Spartathlonu. Ola przy asyście naszego trenera Maćka Żukiewicza przebiegła 246-kilometrową trasę z Aten do Sparty meldując się na trzecim miejscu! To zainspirowało nas do zorganizowania zgrupowania w słonecznej Helladzie!

Jedną z atrakcji naszego obozu będzie okazja do pobiegania na fragmencie trasy Spartathlonu na odcinku od Kanału Korynckiego do starożytnego Koryntu! Będziemy zwiedzać, będziemy trenować zarówno na szutrowych greckich ścieżkach, asfaltach Spartathlonu, ale przede wszystkim w górach! Nieopodal miejscowości Lutraki położonej nad samym morzem jest pasmo górskie Gerania z najwyższym szczytem 1351 m.n.p.m. Niech was to nie zmyli – góry wyrastają z nad morza, zatem przewyższenie jest niemal takie samo jak wysokości szczytów.

Klimat

Dlaczego właściwie jedziemy do Grecji? Po pierwsze dlatego, że znamy tę okolicę, po drugie, że w porównaniu z Polską będzie tam przyjemnie i ciepło. W styczniu średnio jest tam około 15 stopni, a morze jest jeszcze cieplejsze. Zatem temperatura do biegania może być nawet o około 30 stopni wyższa niż o tej porze w naszym kraju. Będziecie mieli okazję w środku zimy zrzucić grube dresy oraz biegowe kurtki i poczuć się tak, jakby była wiosna. Wysoko w górach możliwa będzie niewielka warstwa śniegu, jednak niewielka a 2-metrowa to drobna różnica.

Lutraki i okolice

W miejscowości, w której będziemy stacjonować są gorące źródła bijące z lazurowego morza, co jest niewątpliwie dodatkową atrakcją i formą odnowy biologicznej. Temperatura samego morza jest o tej porze roku porównywalna z naszym Bałtykiem w środku lata. Ma około 18-19 stopni, zatem wasze nogi po treningu będą mogły zaznać ukojenia w wodach morza Jońskiego. Kilka kilometrów od Lutraki jest kolejna atrakcja turystyczna – Kanał Koryncki łączący wody wyżej wspomniane z morzem Egejskim. Przebiegając przez niego, można dostać się do starożytnej części miasta trasą wiodącą przez winnice i oliwne gaje. Nieco dalej na majestatycznym szczycie mieści się forteca Acrocorinth. Z kolei na północ od Lutraki znajduje się urokliwa laguna z licznymi ścieżkami biegowymi, a do tego na wyciągnięcie ręki góry Gerania. Czego chcieć więcej?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plan zgrupowania

Obóz rozpoczniemy 20 stycznia lądowaniem w Atenach, dojazdem do Lutraki i oczywiście treningiem. Później będziemy ćwiczyć 3 razy dziennie łącznie z rozruchem. Po „wybudzającym” treningu będzie bufet śniadaniowy, później wybierzemy się na długi, główny trening, gdzie postawimy na akcent wycieczki biegowej. Po powrocie będziecie mieli czas wolny – na obiadokolację. Grecka kuchnia jest tak urozmaicona i tak pyszna, że postanowiliśmy Was nie ograniczać. Próbujcie, smakujcie we własnym zakresie – tylko nie przesadzajcie z winem, bowiem będzie was czekać jeszcze trening uzupełniający. 27 stycznia rano wrócimy do Aten i odlecimy do Warszawy.

Zakwaterowanie i transport

Będziemy spać w hotelu Plaza w Lutraki. Prowadzony rodzinnie hotel zapewni Wam bufety śniadaniowe, łazienki w pokojach 2 i 3 osobowych. Za dodatkową opłatą w wysokości 90 euro będzie możliwość zarezerwowania pokoju jednoosobowego.

Tutaj więcej o hotelu à http://www.loutrakiplaza.gr/

Do Aten przylecimy samolotem rejsowym z bagażem rejestrowanym (23 kg) oraz bagażem podręcznym z lotniska Chopina w Warszawie.

Prowadzący

W zależności od frekwencji nasze zgrupowanie poprowadzi dwóch bądź trzech trenerów. Aleksandra Niwińska – wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym oraz 3 zawodniczka Spartathlonu 2017, rekordzistka Polski w biegu 12-godzinnym, fizjoterapeutka. Maciej Żukiewicz oraz Patryk Aid – twórcy projektu obozy górskie, trenerzy amatorów, byli zawodnicy a obecnie ścigający się na trasach górskich i asfaltowych w biegach masowych. Maciej organizuje także wspólnie z Bieganie.pl wyjazdy na Dziki Zachód, gdzie uczestnicy biegają po tamtejszych Parkach Narodowych. Patryk to synonim kozicy górskiej, przebiegł każdy polski górski szlak, eksplorował licznie ścieżki w Europie, odwiedził także Lutraki. Ma niespożyte siły na treningach a jego humor rozbawi Was do łez. Możecie być pewni, że będzie profesjonalnie oraz zabawnie jednocześnie. Minimum teorii i maksimum przygody!

Cena

2199 zł brutto

W cenie wyjazdu:

Bezpośredni lot Warszawa – Ateny – Warszawa z bagażem podręcznym i rejestrowanym

Profesjonalna opieka trenerska

7-dniowe zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych w hotelu Plaza w Lutraki ze śniadaniem

Ubezpieczenie

Transport z lotniska oraz na lotnisko

Terminy i dane do płatności:

Zadatek – 1000 zł do 30.11.2017

II rata – 1199 zł do 5.01.2018

W tytule przelewu – Trening biegowy – Grecja

Numer konta: mBank 60 1140 2004 0000 3702 7716 5770 

Obozy Górskie sp. z.o.o.

Ul. Śląska 8a  05-870 Błonie

NIP – 1182156428

KRS – 0000700544

Opcja dodatkowa:

90 euro za pokój jednoosobowy

Zapisy:

obozygorskie@gmail.com

telefony:

Patryk: 721 700 048

Maciek: 510 186 108

Ola: 534 898 555

START ZA:

-212DNI 00GODZIN -18MINUT -40SEKUND

 

Opublikowany w... Obozy 2018

Komentarze

Bądz pierwszym komentującym.